„Łzawe zjawy roku pamiętnego” w reżyserii Bogusława Kierca zagramy od piątku do niedzieli (26-28 października) o godz. 19:00. Serdecznie zapraszamy na Malarnię!
Łzawe Zjawy_1gen_-41

„Łzawe zjawy roku pamiętnego” to dramat Bogusława Kierca, który w 2016 roku został nagrodzony w prestiżowym konkursie „Strefy Kontaktu” organizowanym przez Wrocławski Teatr Współczesny. Po raz pierwszy został wystawiony przez autora właśnie w naszym teatrze, a premiera odbyła się w marcu tego roku.

Spektakl to dialogi szóstki przyjaciół, prywatne, intymne, wstydliwe, a przede wszystkim głęboko zmysłowe – są migotaniem pomiędzy tym, co odkryte i zakryte. Sensualność rozmów podkreślają sceny, w których bohaterowie wspólnie zasiadają do jedzenia, a spożywanie posiłków mieści się na dwóch biegunach – orgii i komunii. Tekst Bogusława Kierca sięga do mentalności ukształtowanej w czasach PRL-u, gdzie ciągle niezaspokojone potrzeby i lęk przed obecnością tych, którzy wejdą „z zewnątrz” steruje wewnętrznym zagubieniem. Czy w tak ukształtowanym społeczeństwie jest miejsce dla wolnej i odpowiedzialnej jednostki? Na to pytanie będziecie mogli Państwo odpowiedzieć sobie podczas sobotniego i niedzielnego spektaklu (na ten dzisiejszy nie ma już biletów). Dzwońcie lub piszcie do nas (bow@wspolczesny.szczecin.pl, tel. 91 489 23 23). Bilety można też rezerwować przez stronę (zakładka REPERTUAR). Do zobaczenia we Współczesnym!

Na zdjęciu Ewa Sobczak (w roli Kazi).

Ads

facebook