Już w najbliższy poniedziałek (18 listopada) w Książnicy Pomorskiej odbędzie się spotkanie autorskie z Alex Freiheit, grającą tytułową rolę w spektaklu „Kaspar Hauser”.
Siksa_Filharmonia_Kolor

Książnica Pomorska i Instytut Książki w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki zapraszają na spotkanie „Inga Iwasiów / Alex Freiheit. Performowanie, pisanie, akcja” w poniedziałek 18 listopada 2019 o godz. 18:00 (w Sali im. Zbigniewa Herberta). Wieczór zapowiada się ciekawie – o literaturze (i nie tylko!) porozmawiają dwie mocne, kobiece osobowości.

Inga Iwasiów jest krytyczką literacką, prozaiczką, literaturoznawczynią i aktywistką, w latach 1999-2012 była redaktorką naczelną Szczecińskiego Dwumiesięcznika Kulturalnego „Pogranicza”. Jest jedną z najbardziej znanych w Polsce badaczek posługujących się krytyką feministyczną i gender studies. Alex Freiheit (która już wkrótce zobaczymy w głównej roli w spektaklu „Kaspar Hauser”) to performerka, poetka i autorka tekstów (Alex nie tylko pisze dla duetu SIKSA – jest także autorką książki „Natalia ist sex. Alex ist Freiheit” wydawnictwa Ha!art oraz publikuj w Gazecie Magnetofonowej oraz Dwutygodniku). Do ostatniej płyty (nominowanej do FRYDERYKÓW w kategorii muzyka poetycka) Alex Freiheit i Piotr Buratyński  (duet SIKSA) razem z artystą interdyscyplinarnym Piotrem Macha, stworzyli musical filmowy „Stabat Mater Dolorosa”, którego scenariuszem są teksty Freiheit i muzyka Buratyńskiego.

Wstęp na spotkanie jest wolny. Szczegóły na stronie Książnicy Pomorskiej. Serdecznie zapraszamy!

(Na zdjęciu: Alex Freiheit, fot. Piotr Nykowski)

Ads

facebook