Transmisja „Ślubu” w TVP Kultura

Na żywo, bezpośrednio ze sceny Teatru Współczesnego. 6 marca widzowie w całej Polsce zobaczą wielokrotnie nagradzany „Ślub” Witolda Gombrowicza w reżyserii Anny Augustynowicz. Warto dołączyć do tej widowni!

TVP Kultura pokazuje najciekawsze i najważniejsze dzieła polskiego teatru. Do Telewizji Polskiej powróciła formuła transmisji na żywo z teatrów, gdzie spektakle są realizowane. Spektakl Anny Augustynowicz zdobył już kilkanaście nagród na festiwalach teatralnych (m.in. zwyciężył ogólnopolski konkurs „Klasyka żywa”), a to nie koniec jego podróży przez Polskę. O 20:30, 6 marca przed ekranami telewizorów zasiądzie kilkumilionowa widownia i zobaczy spektakl ze Szczecina. Warto przypomnieć, że przedstawienie zostało przygotowane w koprodukcji z Teatrem im. Jana Kochanowskiego w Opolu i tam również bywa grane.

O czym jest „Ślub”? Głównym bohaterem utworu, do którego świadomości trafiamy jako widzowie, jest Henryk, niegdyś żołnierz na francuskim froncie, który wraca w rodzinne strony. Jakież czeka go rozczarowanie, kiedy świat, w którym żył, jawi się całkiem na opak, a narzeczona Mania jest „dziewczyną do posługi”… Obiecany tytułowy „Ślub” z Manią wydaje się już niemożliwy, ale Henryk mimo to próbuje rozsadzić formy, w które zostały wpisane najbliższe mu osoby i zmienić bieg wydarzeń. Niczym reżyser aranżuje kolejne sytuacje nadając nowe role i maski. Czy da się zmienić rzeczywistość i „wyjść z formy”?

UWAGA! Są jeszcze miejsca na widowni na spektakl grany tego dnia! Warto się spieszyć i już rezerwować bilety, aby przeżyć wspólnie ten niezwykły wieczór!

 

  • kuratorka projektu "Dorosłość", autorka książki "Teraz! Ilustrowana historia Teatru Współczesnego w Szczecinie"

Ads

facebook