Czas mija szybko – dopiero co byliśmy po premierze, a już zbliżamy się się do kolejnej! Już tylko tydzień dzieli nas od premiery „Lepszych lasów” w reżyserii Tomasza Kaczorowskiego.
lasy_futro_poziom_strona

„Lepsze lasy” niemieckiego autora Martina Baltscheita to kolejna premiera będąca częścią projektu artystyczno-edukacyjnego „Dorosłość”. W drodze do mitycznych lepszych lasów, w śnieżnej zawierusze, rodzice małego wilka Ferdynanda giną z rąk myśliwych. Niczego nieświadome szczenię trafia pod opiekę pary owiec, które dawno już straciły nadzieję na posiadanie jagniątek. Owce wychowują Ferdynanda na wzorową owieczkę, śpiewającą najpiękniej w całym stadzie dumę owczego rodu. Tymczasem splot okoliczności sprawia, że Ferdynand zaczyna poznawać prawdę o sobie… Główną ramą inscenizacyjną spektaklu jest zabawa, podczas której pięcioro aktorów konstruuje teatralną przypowieść i popową baśń o inności i szukaniu bezpiecznego schronienia.

Na scenie zobaczymy Mikołaja Bańdo (gościnnie, w roli Ferdynanda), Barbarę Lewandowską, Ewę Sobczak, Konrada Pawickiego i Przemysława Walicha. Reżyseruje Tomasz Kaczorowski, za scenografię i kostiumy odpowiada Grupa Mixer, a za muzykę Piotr Klimek. Polska prapremiera spektaklu za tydzień w sobotę, 9 marca (o godz. 19:00) w Malarni. Kolejne pokazy 12, 13 i 14 marca. Do zobaczenia!

Przeczytaj artykuł kontekstowy „Kto jest kim w „Lepszych lasach”?” [link].

 

Na zdjęciu: Mikołaj Bańdo (sesja promocyjna do spektaklu, fot. T. Kajszczarek)

Ads

facebook