Wypoczęci? Najedzeni? Gotowi na nowe wyzwania? A może ktoś z naszych widzów postanowił sobie, że w nowym roku będzie częściej chodził do teatru? Jeśli tak, to mamy świetną wiadomość!
najlepsza-wiosna_fot-NK-m(8)

W nowy rok wchodzimy wystrzałowo i to…dosłownie. Zaczynamy spektaklem „Najlepsza wiosna”, ostatnią premierą poprzedniego sezonu. Znacie Bonnie i Clyde’a? Początkowo popełniali drobne wykroczenia, z czasem zaczęli się dopuszczać morderstw. Błyskotliwy dramat Michała Bajera zaczyna się od końca tej historii – od wejścia do własnego domu pachnącego nowością i wyciągnięcia rewolweru. Padają dwa strzały…

Mamy też propozycję dla wszystkich niewystarczająco wypoczętych po świętach – proponujemy im „Godzinę spokoju” (a tak naprawdę nawet więcej! Spektakl trwa trochę ponad półtorej). To błyskotliwa komedia Floriana Zellera, współczesnego francuskiego autora. Godzina spokoju to wszystko, czego oczekuje Michel. 3600 sekund absolutnej ciszy, żeby posłuchać płyty, którą po długich staraniach udało mu się zdobyć. Tymczasem świat wali mu się na głowę. Koniecznie chcą z nim rozmawiać: żona, syn, kochanka, przyjaciel, a nawet sąsiad, osaczając go niewygodnymi sprawami. Czy wymarzona godzina zamieni się w prawdziwy koszmar…?

W pierwszym tygodniu nowego roku na deskach Teatru Małego rozgości się natomiast spektakl „Letnie osy kąsają nas nawet w listopadzie” – wyjątkowy spektakl według scenariusza Iwana Wyrypajewa w reżyserii Anny Januszewskiej. „Letnie osy…” to zabawna, prowokująca w formie i treści komedia, inteligentna rozrywka na najwyższym poziomie. Z wątkiem kryminalnym i lirycznym podmiotem. O życiu i przeżyciu. O nas. Kto zwariował? I co może nasza wyobraźnia? Spektakl przygotowała i gra w nim główną rolę wybitna aktorka szczecińskiej sceny Anna Januszewska, laureatka wielu nagród aktorskich na festiwalach w Polsce. Dzięki Annie Januszewskiej i jej scenicznym partnerom spektakl jest przede wszystkim aktorskim popisem, który żadnej publiczności nie pozostawi obojętnym.

„Najlepszą wiosnę” gramy 3 stycznia o godz. 19:00 oraz 5 i 6 stycznia o godz. 19:30 na foyer za Dużą Sceną. „Godzinę spokoju” – w piątek, 4 stycznia o 19:00, a w sobotę i niedzielę (5, 6 stycznia) o 17:00 na Dużej Scenie. „Letnie osy…” w Teatrze Małym zagramy w weekend 4-6 stycznia – w piątek o godz. 19:00, w sobotę i niedzielę o 17:00. Na wszystkie spektakle są jeszcze dostępne bilety, piszcie i dzwońcie do nas! Szczegóły w zakładce REPERTUAR. Dobrego teatralnego roku!

 

Zdjęcie ze spektaklu „Najlepsza wiosna”, fot. N. Kabanow.

Ads

facebook