Spektakl „Wracaj” w reżyserii dyrektor artystycznej Teatru Współczesnego w Szczecinie, Anny Augustynowicz, zostanie zaprezentowany w Lublinie i tym samym otworzy sezon teatralny 2019/2020 w Teatrze Starym.
WRACAJ fot. kasia chmura mPrint-16337

„Wracaj” Przemysława Pilarskiego to historia człowieka o pseudonimie Bobby Kleks, który powraca po latach do powojennego Radomia. Bohater próbuje odnaleźć się w swojej, nie-swojej przestrzeni, która jest już zasiedlona przez mieszkańców, którzy też są „nie u siebie”. Zanurzeni w przeszłości bohaterowie balansują między tym, co widzialne, a tym, co ukryte; między natręctwem zacierania pamięci, a obsesyjnym tropieniem jej śladów. To także historia o zagubieniu młodych ludzi w otaczającej rzeczywistości i o tym, jak bardzo na to, kim jesteśmy, składają się energie innych osób – tych, które spotykamy, ale także tych, po których zajmujemy pewne przestrzenie.

Tekst „Wracaj” nie dźwiga żadnej dosłowności – to utwór z tajemnicami do rozstrzygnięcia w duszy każdego widza. Jest ciekawy w kontekście budowania języka teatralnego, a jego sensy tworzą się nie w warstwie psychologii czy historii, lecz gdzieś ponad aktorami.”

– mówiła o spektaklu reżyserka, Anna Augustynowicz.

21 września o godz. 19:00, na zaproszenie Teatru Starego w Lublinie, spektakl zostanie zaprezentowany dla lubelskiej publiczności. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie Teatru Starego [link].

Przedstawienie (będące koprodukcją Teatru Współczesnego w Szczecinie i Teatru Powszechnego w Łodzi) będzie można zobaczyć na deskach szczecińskiej Malarni 18, 19 i 20 października.

 

(Fot. Katarzyna Chmura)

Ads

facebook