„Wyciągnij dłonie i chwyć marzenie”… Premiera „Być jak Beata” już w najbliższą sobotę

To nie pierwsze przedpołudnie, kiedy w teatrze z głośników płynie „Rzeka marzeń” czy „Jezioro szczęścia”- próby do spektaklu „Być jak Beata” trwają już od kilku tygodni. Teraz, siedząc w biurach piętro nad sceną, wtórujemy aktorom, którzy od kilku dni intensywnie przygotowują się do premiery spektaklu „Być jak Beata”. Widzimy się na Dużej Scenie już 2 lutego!
beata_twarze

Jak podkreślają realizatorzy, to nie tyle spektakl biograficzny, co opowieść o ludziach, których życie krąży wokół wybranych piosenek Beaty Kozidrak i BAJMU. „Chcielibyśmy zderzyć pewien rodzaj wrażliwości, jaką ma w sobie Beata z jej widzami, z jej fanami. Zależy nam na tym, żeby łączyć, nie dzielić – tak, jak robi to Beata. Chcemy czule, bez oceniania, przyjrzeć się wszystkim postaciom, bez względu na to czym zajmują się w życiu, jacy są, jak się ubierają, jaka jest ich historia” – mówiła w rozmowie z dziennikarzami Magda Miklasz, reżyserka. Realizatorzy pragną skupić się nie tyle na samej Beacie Kozidrak, co na fenomenie jej postaci, na odbiorcach jej twórczości. Stąd w spektaklu pojawią się bohaterowie, na których życie Beata Kozidrak wywarła – długotrwale – istotny wpływ.

Żelisław Żelisławski, współautor scenariusza zaznaczył, że w pewnym sensie i artystka jest jego współtwórczynią – w przedstawieniu pojawi się bowiem kilkanaście piosenek z repertuaru BAJMU (także tych mniej znanych, nieco już zapomnianych, a wciąż uruchamiających pokład emocji). „Te piosenki znamy wszyscy, chociaż czasem nie zdajemy sobie nawet z tego sprawy”, mówiła reżyserka. Nie da się ukryć, że trudno wyobrazić sobie pejzaż polskiej muzyki bez Beaty Kozidrak i BAJMU.

Trwają próby na scenie, na korytarzach słychać dźwięki perkusji i gitary, montuje się scenografia i dopracowywane są ostatnie elementy kostiumów. Beata Kozidrak (która obiecała pojawić się na premierze) jest niezwykle ciekawa efektu pracy aktorów i realizatorów – jak my wszyscy! Tych z Państwa, którzy również chcieliby się przekonać, co to znaczy „Być jak Beata”, zapraszamy do zakupu biletów na lutowe pokazy. Premiera spektaklu 2 lutego o godz. 19, później gramy także 3, 5 i 12 lutego (o godz. 19:00) oraz 9 i 10 lutego o godz. 20:00.

Do zobaczenia we Współczesnym!

Ads

facebook