Z festiwalu Rzeczywistość Przedstawiona w Zabrzu wróciliśmy z dwiema nagrodami – aktorską (dla Macieja Litkowskiego za rolę w spektaklu „kalifornia nieśmiertelni”) oraz nagrodą za plastyczność i odbiór wizualny dla Katarzyny Borkowskiej, autorki scenografii, kostiumów i reżyserii światła w spektaklu „Bzik. Ostatnia minuta”.
fot.Piotr Nykowski - Poza Okiem-6

W niedzielny wieczór w Teatrze Nowym w Zabrzu zakończył się 18. Ogólnopolski Festiwal Dramaturgii Współczesnej „Rzeczywistość Przedstawiona”. Jury w składzie: krytyk teatralny Jan Bończa-Szabłowski, reżyser Marcin Sławiński i scenarzysta Wojciech Tomczyk po obejrzeniu czternastu spektakli zdecydowało o przyznaniu jednej z nagród aktorskich Maciejowi Litkowskiemu, za rolę w autorskim spektaklu „kalifornia nieśmiertelni”. Kunszt aktorski Macieja doceniło także Jury Młodych festiwalu (w składzie: Anna Stryj, Kalina Piesik i Bartłomiej Golik), które również przyznało artyście indywidualną nagrodę aktorską. Pozytywnie została odebrana także scenografia Katarzyny Borkowskiej do spektaklu „Bzik. Ostatnia minuta” – jury doceniło autorkę za plastyczność i odbiór wizualny. Szczegóły i listę pozostałch nagrodzonych można znaleźć na e-teatrze [link].

Spektakl „kalifornia nieśmiertelni” będzie można zobaczyć w Teatrze Małym już w najbliższy piątek i sobotę (w piątek, 26 października o godz. 19:00, a w sobotę 27 października o godz. 17:00).

Cieszymy się ogromnie, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Ads

facebook