Wśród finalistów tegorocznych Bursztynowych Pierścieni znalazły się dwie aktorki i dwa spektakle naszego teatru.

 

Desktop9

Po zliczeniu głosów z pierwszego etapu, wyłonionych zostało dziesięcioro aktorów i aktorek oraz tyle samo spektakli. Wśród finalistów – Maria Dąbrowska (za rolę w spektaklu Teatru Współczesnego „Być jak Beata”) oraz Joanna Matuszak (za rolę w „Zakochać się” Teatru Piwnica przy Krypcie na Zamku Książąt Pomorskich), a także dwa spektakle Teatru Współczesnego – „Być jak Beata” oraz „Fanny i Alexander”.

Do 2 grudnia do godz. 12:00 można głosować na swoich ulubieńców. W grudniu w naszym teatrze odbędzie się uroczysta gala, podczas której poznamy laureatów tegorocznego plebiscytu (gala odbywa się zgodnie z tradycją w instytucji, która otrzymała w poprzednim roku nagrodę publiczności za spektakl – w zeszłym roku TW nagrodzono za „Pijanych”).

Warto dodać, że równolegle do nagród publiczności dwa swoje Bursztynowe Pierścienie – dla najlepszego spektaklu i aktora – przyzna także jury. Podczas finałowej gali wręczone zostaną również dwie inne nagrody tego grona: Srebrna Ostroga (dla najbardziej obiecującej młodej osobowości na zachodniopomorskiej scenie) oraz Wielka Nagroda Jury.

Na aktorów i spektakle SMS-y wysyłamy na numer 7248. Koszt jednej wiadomości to 2,46 zł z VAT-em.

Maria Dąbrowska („Być jak Beata”, Teatr Współczesny) – BURSZTYN.4
Joanna Matuszak („Zakochać się”, Teatr Piwnica przy Krypcie – Zamek Książąt Pomorskich) – BURSZTYN.8
„Być jak Beata” (Teatr Współczesny) – BURSZTYN.21
„Fanny i Alexander” (Teatr Współczesny) – BURSZTYN.25

Szczegółową listę finalistów i spektakli zakwalifikowanych do finału można znaleźć tutaj [link]. Sylwetki aktorów nominowanych do tegorocznej nagrody można znaleźć na Facebooku, na profilu Bursztynowego Pierścienia. Wszystkim finalistom życzymy powodzenia!

Ads

facebook