2021/2022 – sezon bezpowrotnie utraconej nadziei na społeczną zmianę?

Dziś piszemy o tym, co czeka nas w nadchodzącym sezonie.

Grafika NOWY SEZON

W najbliższym sezonie zaplanowaliśmy sześć premier – szeroko piszemy o wszystkim w artykule na blogu [LINK DO ARTYKUŁU O NOWYM SEZONIE].

Zaczynamy od spektaklu “Beckomberga” Sary Stridsberg w reżyserii Anny Augustynowicz, który miał już swoją premierę online – tym razem spotkamy się na Dużej Scenie na żywo. Pokaz przedpremierowy odbędzie się 24 września, premiera – dzień później. 30 września na Malarni zapremieruje “La Pasionaria” Antoniny Grzegorzewskiej w reżyserii debiutującej w teatrze repertuarowym Karoliny Szczypek. Projekt jest realizowany w ramach DRAMATOPISANIA – stypendialnego programu służącego wspieraniu polskiej dramaturgii współczesnej (dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu). Kolejną premierą będzie “Odlot” Zenona Fajfera w reżyserii Anny Augustynowicz. Wspólnie z twórcami wzniesiemy się w zimowe niebo w grudniu, na Dużej Scenie.

Pierwszą (bo lutową) premierą 2022 roku będzie “Edukacja seksualna” według tekstu i w reżyserii Michała Buszewicza, którą również zaprezentujemy na Dużej Scenie. Wiosną w Teatrze Małym pokażemy “Foki” w reżyserii debiutującej w teatrze repertuarowym Marii Magdaleny Kozłowskiej (reżyserka współtworzy także, wraz z Pawłem Soszyńskim, scenariusz do spektaklu) oraz – na Dużej Scenie – “Spartakusa” w reżyserii Jakuba Skrzywanka (sztuka powstanie na podstawie reportażu “Miłość w czasach zarazy” Janusza Schwertnera i zgromadzonych przez niego materiałów dziennikarskich).

Na koniec sezonu zaprezentujemy także spektakl przygotowywany podczas Rezydencji Teatralnej. W ramach międzynarodowej współpracy opracowujemy również program działań pedagogicznych – wspólnie z teatrem w Schwedt powołamy międzynarodowy klub teatralny (Cyfrowe Forum Teatralne.pl), w którym będziemy szukać alternatywnych, teatralno-pedagogicznych strategii na znoszenie granic, które na skutek pandemii nieoczekiwanie próbują nas od siebie oddalić.

Bądźcie z nami w nowym sezonie!

 

Projekt “Cyfrowe forum teatralne.pl – polsko-niemieckie internetowe warsztaty teatralne” jest dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie/Brandenburgia/Polska w Euroregionie Pomerania.

Projekt realizowany we współpracy z teatrem Uckermärkische Bühnen w Schwedt.

logo teatru w Schwedtlogo INTERREGU

  • sekretarz literacka Teatru Współczesnego w Szczecinie

Ads

facebook