To koniec pewnej epoki – wczoraj ze łzami w oczach pożegnaliśmy dotychczasowego kierownika technicznego, Włodzimierza Bojakowskiego, który po 44 (!) latach pracy w teatrze odchodzi na emeryturę.

kierownik techniczny fot.

259 – aż trudno uwierzyć, że Pan Włodek pracował przy takiej liczbie premier. Pierwszy spektakl, w którym odpowiadał za kierownictwo techniczne (“Kobieta zza zielonych drzwi” w reżyserii Wojsława Brydaka), to zarazem trzeci spektakl w historii Teatru Współczesnego. Z całą pewnością można powiedzieć, że Pan Włodek był z nami od początku istnienia TW, a jego uśmiech i dobra energia rozjaśniały wszystkie poranki, kiedy mijał nas na teatralnym korytarzu z filiżanką kawy w ręku.

“Król potworów” (czyli nasza najbliższa, wrześniowa premiera) to ostatni spektakl, przy którym Pan Włodek służył swoim doświadczeniem i wiedzą. Nikt z nas nie ma jednak wątpliwości, że mimo nadchodzących zmian (na zdjęciu po prawej stronie widzimy nową panią kierownik, Agatę Tyszko), energia – powiedzmy to sobie szczerze – legendarnego Włodka i jego umiejętność “gaszenia największych pożarów” (kto, jak nie On przekuwał “nie da się!” w “ależ oczywiście, że się da!”), pozostanie z nami na zawsze.

Panie Włodku – z całego serca dziękujemy za te wszystkie lata, życzymy dużo zdrowia, spokoju i już za Panem tęsknimy!

Ads

facebook