Stephen Sachs

Arcydzieło na śmietniku

reżyseria, scenografia, opracowanie muzyczne: Tomasz Obara
przekład: Bogusława Plisz-Góral

obsada:
Maude Gutman: Anna Januszewska
Lionel Percy: Grzegorz Młudzik

premiera: 7 października 2017, Teatr Mały
spektakl trwa: 60 minut

Spektakl z okazji jubileuszu czterdziestolecia pracy artystycznej Anny Januszewskiej i Grzegorza Młudzika. Aktorzy do realizacji kameralnej komedii zaprosili reżysera Tomasza Obarę, z którym wielokrotnie spotykali się w trakcie swojej pracy twórczej.

Eks-barmanka, ekspert w dziedzinie sztuki i tajemniczy obraz wart fortunę …a może pięć dolarów? Maude Gutman kupuje w lumpeksie za grosze dzieło, którego autorem jest być może słynny malarz, Jackson Pollock. Czy zdaniem eksperta obraz jest autentyczny? Czy Maude da za wygraną? I co właściwie możemy nazwać „prawdziwą sztuką”…?

Media o spektaklu:

Januszewska i Młudzik doskonale radzą sobie z oddaniem – aż do bólu jaskrawego – zderzenia dwóch, zupełnie różnych światów.

Aktorka wciela się w postać Maude z niebywałą lekkością i naturalnością, w wyraźny sposób świetnie bawiąc się tą kreacją. […] Młudzik – jako historyk sztuki – utrzymuje tymczasem nieprzejednaną, pokerową twarz, wyciętą jakby wprost z pachnących kosztowną farbą eleganckich magazynów o sztuce lub katalogów domów aukcyjnych, przeglądanych przy kawie przez zblazowanych milionerów.”
dziennikteatralny.pl

 

“Arcydzieło na śmietniku” w reżyserii Tomasza Obary to nie esej teatralny, a zgrabnie zrealizowany spektakl “dla dwojga”.”

Kurier Szczeciński

 

Autorem zdjęć jest Piotr Nykowski.

  • sekretarz literacka Teatru Współczesnego w Szczecinie

Ads

facebook