Również w tym roku w gronie najlepszych polskich aktorów i aktorek znalazł się członek zespołu aktorskiego Teatru Współczesnego – w “Subiektywnym spisie aktorów teatralnych”, prestiżowym rankingu krytyka teatralnego Jacka Sieradzkiego, za rolę w spektaklu “Zabić prezydenta” wyróżniono Arkadiusza Buszkę.

Zabić prezydenta_fot. Piotr Nykowski _pozaokiem.info13
Elegancki pan wita widzów podaniem ręki w progu maleńkiej sceny Teatru Małego w Szczecinie. Zaprasza na prelekcję ze slajdami na temat swego malarstwa. Narracja rychło zmienia się w skargi artysty na temat środowiskowego niedocenienia; malarz nazywa się Eugeniusz Niewiadomski. I już wiadomo, że monodram Piotra Rowickiego Zabić prezydenta będzie narastał crescendo i accelerando, będzie nabierał mocy, tempa, grozy. […] Precyzyjna robota aktora, ale i specjalisty od ruchu scenicznego, kogoś, kto wie, jak stopniować i wyliczać efekty”
– tak o Arkadiuszu pisze Jacek Sieradzki, umieszczając go w kategorii “mistrzostwo” za rolę w spektaklu “Zabić prezydenta”. Z kompletną listą można zapoznać się pod tym linkiem.
Podziwiać mistrzowski kunszt Arka będzie można już na początku przyszłego miesiąca. Spektakl według tekstu Piotra Rowickiego w reżyserii Piotra Ratajczaka zagramy 3 i 4 października w Teatrze Małym. Twórcom, a zwłaszcza Arkowi – serdecznie gratulujemy!

 

fot. P. Nykowski

Ads

facebook