Tęsknicie? My tęsknimy bardzo, ale nie poddajemy się izolacyjnemu smutkowi i działamy na tyle, na ile jesteśmy w stanie – a efekty naszej pracy możecie oglądać na internetowej scenie.
strona_zdjecie1

W pierwszym odcinku Czwartej Sceny (zainicjowanej przez Teatr Współczesny w czasie kwarantanny) Dyrektor Artystyczna teatru, Anna Augustynowicz opowiadała o naszym pomyśle na spotkania z Wami mimo dzielącej nas odległości. Zaraz potem zobaczyliśmy i usłyszeliśmy wyjątkowe wykonanie piosenki „Małpa i ja” ze spektaklu „Być jak Beata” (w roli głównej poruszająca Maria Dąbrowska).

W drugim odcinku wybraliśmy się wspólnie w daleką podróż w tropiki. Egzotycznie może być także w domowych pieleszach, o czym przekonacie się oglądając ekipę „Bzika. Ostatniej minuty” na ekranach swoich komputerów czy smartfonów.

Mimo przymusowej izolacji, wciąż trwają zdalne próby do „Króla potworów”, który miałby swoją premierę w kwietniu. W trzecim odcinku na Czwartej Scenie aktorka Magdalena Wrani-Stachowska wyśpiewała to, co aktualnie gra w duszy wielu z nas… Piosenka, do której słowa napisał dramaturg Michał Kmiecik, pochodzi ze scenariusza wspomnianego „Króla potworów”.

Znakomity duet „Arcydzieła na śmietniku”  „zapremierował” na Czwartej Scenie w dniu, w którym grałby na deskach Teatru Małego, dokładnie – dzisiaj. Aktorska para – Anna Januszewska i Grzegorz Młudzik – ma to szczęście, że nie jest im do siebie daleko, niestraszne im domowe dystansowanie i dzięki temu poczuliśmy choć trochę, że jesteśmy tam z nimi, w bujnej scenografii „Arcydzieła”…

Co tu dużo mówić – to trzeba zobaczyć! Wszystkie filmy, o których piszemy, można oglądać na naszym kanale YouTube [link]. Zaglądajcie i subskrybujcie – obiecujemy, że wiele teatralno-wirtualnych doznań jeszcze przed Wami!

Fot. P. Nykowski

Ads

facebook