Na wirtualnych deskach Czwartej Sceny prezentowaliśmy do tej pory dobrze znane Wam tytuły – tym razem pracujemy nad zupełnie nową produkcją, która w dodatku zgromadziła prawie cały aktorski zespół!
becko

Jak dobrze, że jest Zoom! Czyli nowoczesna platforma do wideokonferencji, na której w poniedziałek odbyła się pierwsza zdalna próba czytania dramatu „Beckomberga” szwedzkiej pisarki Sary Stridsberg, które wspólnie z zespołem przygotowuje Anna Augustynowicz.

Ostatnia powieść Sary Stridsberg, „Beckomberga”, jest oparta na historii rodzinnej autorki. Jej ojciec był przez wiele lat pacjentem największego szpitala psychiatrycznego w Szwecji, tam też odwiedzała go jako nastolatka. Pisarka nie ukrywa, że było to dla niej doświadczenie traumatyczne i formatywne; pracując nad powieścią i dramatem, przez powrót do dziecięcych lęków usiłowała je oswoić”

– czytamy u Jana Balbierza w „Dialogu” (12/2016). Mowa będzie m.in. o życiu w izolacji (jakże bliskie jest nam teraz to słowo!) – ale nie tylko. Jesteśmy bardzo ciekawi co wyniknie z tej pracy i będziemy informować Was o postępach. Do zobaczenia!

Ads

facebook