Bezpłatny warsztat dla grup zorganizowanych, które widziały spektakl.

"Beckomberga", reż. A. Augustynowicz

Warsztaty maja charakter praktyczny, wykorzystują formy pojawiające się w spektaklu, dzięki czemu widzowie aktywnie za pomocą metod teatralnych pogłębiają interpretację spektaklu i poszerzają konteksty odbiorcze.

 

„Zawsze ta komunikacja” – warsztat pedagogiczno-teatralny do spektaklu „Beckomberga” w reżyserii Anny Augustynowicz

 

Potraktujemy spektakl Anny Augustynowicz jako inspirację do mówienia o swoich potrzebach, marzeniach, tęsknotach. Zastanowimy się, dlaczego tak trudno powiedzieć to, co najważniejsze, albo dlaczego nasz komunikat trafia w próżnię, nieodebrany przez nikogo. Obejrzenie „Beckombergi” jest tez dobrym pretekstem, żeby porozmawiać o izolacji, zamknięciu, odcięciu od świata a potem trudnych powrotach do świata sprzed zamknięcia.

Podstawa programowa z języka polskiego dla szkół ponadpodstawowych: I.1.14, I.1.15, I.1.16; I.2.6, II.3.4, IV.7. Czas trwania 90 minut.

 

Zajęcia przeznaczone są dla grup zorganizowanych, które widziały spektakl – liczba uczestników min. 15 osób, maks. 30 osób.

Poprowadzi je pedagożka teatru Marta Gosecka. Od ponad 15 lat związana z młodzieżowymi grupami teatralnymi, które charakteryzują się otwartością i różnorodnością. W pracy z dziećmi i młodzieżą największą wagę przywiązuje do procesu twórczego i relacji.

Zgłoszenia mailem: m.gosecka@wspolczesny.szczecin.pl lub telefonicznie: tel. 451071155

Ads

facebook