„Być jak Beata” w ogólnopolskim konkursie na sztukę współczesną

Informujemy, że spektakl „Być jak Beata” został przyjęty do 25. edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.
logo-okwpsw kopia

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Dominik Gac, Andrzej Lis, Henryk Mazurkiewicz, Piotr Morawski, Jacek Sieradzki, Sandra Szwarc i Zuzanna Berendt.

O spektaklu „Być jak Beata” przy okazji premiery opowiadali dla TVP3 Szczecin reżyserka Magda Miklasz, współautor scenariusza Żelisław Żelisławski i aktorka Maria Dąbrowska [link]. Na portalu naszemiasto.pl można posłuchać także wywiadu z samą Beatą Kozidrak (którego udzieliła tuż po premierze). Artystka nie kryła wzruszenia i wyraziła swoje uznanie dla pracy wszystkich zaangażowanych w realizację spektaklu, zwłaszcza dla Tomasza Lewandowskiego, autora nowych aranżacji jej utworów.

Szczegółowe informacje na temat konkursu można znaleźć na stronie www.sztukawspolczesna.org.

Ads

facebook