Chodźcie do teatru! W lutym w TW na pewno nie będzie zimno!

Mamy dla Was 5 budzących emocje spektakli, w tym premierę „Edukacji seksualnej”!

Zdjęcie ze spektaklu LEPSZE LASY, fot. Piotr Nykowski

Luty zaczynamy spektaklem w reżyserii Anny Augustynowicz, który powstał w koprodukcji z Teatrem Powszechnym w Łodzi. „Wracaj” został nagrodzony Złotą Maską za swój wyrazisty obraz i niezwykłą rytmiczność. Postać przypominająca Boba Dylana, standuppera wraca do miejsca nazywanego niegdyś domem, nie mogąc odnaleźć w nim śladów przeszłości. „Wracaj” gramy w Malarni 4, 5 i 6 lutego [link do spektaklu].

Z kolei na walentynkowy weekend do Teatru Małego powraca „Pocałunek”. Zdaniem samego autora sztuki, Gera Thijs, to szósta i jak dotąd najlepsza realizacja tej sztuki na świecie. Dwoje nieznajomych spotyka się przypadkiem na górskim szlaku. Oboje są na życiowym rozdrożu. Czy tytułowy pocałunek może połączyć ich na zawsze? Zobaczcie sami 11, 12 i 13 lutego [link tutaj].

12 lutego prapremiera „Edukacji seksualnej” w reżyserii i według scenariusza Michała Buszewicza [link]. Trudno jest robić coś po raz pierwszy. Zwłaszcza gdy brakuje drogowskazów. Pierwsze kroki, pierwsza jazda na rowerze, pierwszy seks. Często czujemy się w tym lekko zagubieni. Nasze wczesne doświadczenia seksualności są różne. W tym spektaklu chcemy o nich opowiedzieć. Przedstawieniu „Edukacja seksualna” towarzyszy oferta warsztatowa, przygotowana z seksuolożką Mają Wencierską [szczegóły znajdziecie tutaj]. A spektakl gramy 12, 13, a także 17-20 lutego na Dużej Scenie. 17 lutego po raz pierwszy odbędzie się EDUPREMIERA, dedykowana nauczycielom, edukatorom, wychowawcom, pedagogom i animatorom. Będzie się działo, bo z tej okazji szykujemy panel dyskusyjny z wyjątkowymi gośćmi!

Od 17 do 20 lutego zapraszamy do Malarni na „Lepsze lasy”. Dydaktyczną opowieść, pełną dowcipnych dialogów, sprawnego aktorstwa i pomysłowej scenografii. W drodze do mitycznych lepszych lasów, w śnieżnej zawierusze, rodzice małego wilka giną z rąk myśliwych. Niczego nieświadome szczenię trafia pod opiekę pary owiec… Link do spektaklu znajdziecie [tutaj].

Za czym tęsknimy w izolacji i co nas czeka na zewnątrz…? 24-27 lutego na Dużej Scenie ponownie „Beckomberga” [link] – sztuka Sary Stridsberg, najczęściej obecnie granej szwedzkiej dramatopisarki. Głównym bohaterem dramatu jest tytułowa Beckomberga – opustoszały szpital psychiatryczny nieopodal Sztokholmu, do którego pacjenci powracają po latach. Przyciągani niezwykłą siłą tego miejsca bohaterowie przenoszą się w przeszłość. Dokąd doprowadzi ta wędrówka…?

Do zobaczenia w Teatrze Współczesnym!

Ads

facebook