W styczniu gramy dla Was aż 8 tytułów!

Zdjęcie ze spektaklu "Mbambo", fot. P. Nykowski

Nowy Rok rozpoczynamy z uśmiechem! Na Dużą Scenę wraca tytuł od lat cieszący się ogromną popularnością wśród szczecińskiej publiczności. Małżeństwo z 25-letnim stażem wyjeżdża na weekend do luksusowego hotelu. Zabierają ze sobą poradnik, który ma pomóc na nowo rozpalić ich życie intymne i uratować związek. „Seks dla opornych” od 5 do 9 stycznia.

„Fenomenalnie wygrana, pozbawiona zapychaczy i przemyślana co do centymetra” – sztuka o Eligiuszu Niewiadomskim, zabójcy pierwszego prezydenta RP Gabriela Narutowicza, to próba zrozumienia człowieka, szukania analogii i odniesień do współczesności , a także odpowiedzi na pytanie – jaki jest właściwy klucz do zrozumienia istoty tego zabójstwa? Dlaczego Niewiadomski, Polak, katolik, ojciec i mąż, ceniony artysta myślał, że ratuje kraj? „Zabić prezydenta” w Teatrze Małym 7, 8 i 9 stycznia.

Współczesna wersja historii miłości Stanisława Wokulskiego i Izabeli Łęckiej, której akcja rozgrywa podczas nocnej Gali Biznesu… Zdobywca Bursztynowych Pierścieni w kategorii najlepszy spektakl sezonu (nagroda jury) oraz najlepszy aktor sezonu dla Adama Kuzycz-Berezowskiego za rolę Stanisława Wokulskiego. „Lalka” ponownie na Dużej Scenie 13-16 i 18 stycznia.

Nie bójmy się słowa recital, nie bójmy się słowa artystka. Maria wyśpiewa piosenki, przy których nasze mamy popłakiwały cicho w kuchni, waląc tłuczkiem w schabowego. Nawet w najbardziej niewygodnych butach wystąpi tak, jakby się w nich urodziła. Jeszcze nie-oswojona, a już zagrożona. Kobieta. Człowiek… 14, 15 i 16 stycznia „Kobieta zagrożona niskimi świadczeniami emerytalnymi” w Teatrze Małym.

Opowieść o odnajdywaniu tożsamości i o przemianie, za którą stoi miłość. Sztuka inspirowana jest książką Artura Daniela Liskowackiego – tocząca się wokół policyjnego dochodzenia historią matki. To historia, w której wątki afrykańskie przeplatają się ze szczecińskimi w rytm muzyki odległego świata. „Mbambo” gramy w Teatrze Małym od 19 do 23 stycznia.

„Czarownice z Salem” – sztuka Arthura Millera to jeden z najważniejszych dramatów amerykańskich XX wieku oparty na prawdziwych wydarzeniach – procesach i egzekucjach rzekomych czarownic, które odbyły się w 1692 roku w miasteczku Salem w USA. To pretekst do dyskusji o współczesnym świecie: świecie rozpiętym pomiędzy religią a polityką. To także opowieść o tym, jak pozornie błahe wydarzenie uruchamia spiralę zdarzeń, w której wszystkie ciosy są dozwolone. Spektakl grany na Dużej Scenie 19, 20 i 21 stycznia.

Tydzień później powrót opartej na faktach opowieści o polskich celebrytach lat 60-tych. „Spektakl (…) przypomina swoją konstrukcją wykład albo rozprawę sądową, w której opowiadający historię prokurator (charyzmatyczny i tryskający energią Maciej Litkowski) prezentuje ławie przysięgłych (w tej roli widzowie) swoje teorie i przypuszczalną wersję wydarzeń.” „kalifornia nieśmiertelni” 28-30 stycznia w Teatrze Małym.

Od 27 do 30 stycznia zapraszamy na turbulencje na Dużej Scenie. „Ten spektakl trzeba zobaczyć. Rozkręca się wolno, Augustynowicz nie tnie siekierą, jak Smarzowski czy Słobodzianek, lecz subtelnie, lecz dobitnie mówi to, co przeżyliśmy i dalej z czym się zmagamy.” Odlot, to ostatni spektakl Anny Augustynowicz, reżyserowany jako dyrektor artystyczna naszego teatru.

Ads

facebook