26 marca zapraszamy na rozmowę z udziałem ekspertów przed spektaklem.

Na łóżku siedzi blondynka w czerwonej bluzce i wysokich czarnych butach, ma na sobie mocny makijaż. Dookoła niej kręci się wiele osób, najbliżej po prawej stronie dwóch mężczyzn w kapeluszach z doczepianymi wielkimi uszami.

W programie do spektaklu „Sen nocy letniej” pisarka i aktywistka Agnieszka Szpila napisała: „OzN (Osoby z Niepełnosprawnością) pozbawia się w Polsce prawa do miłości. Do ślubu. Do seksu. Do pracy. Do wiedzy. Do asystencji seksualnej. Do powoływania na świat dzieci i wychowywania ich ze wsparciem.”

Po obejrzeniu „Snu nocy letniej” jedna z widzek powiedziała, że jako społeczeństwo nie jesteśmy gotowi na „takich” aktorów.

Dlaczego nie umiemy patrzeć na osoby z niepełnosprawnością? Czy wszyscy mamy równe prawo do miłości, pracy, życia zgodnie z własnymi potrzebami? Czy jesteśmy gotowi na prawdziwie włączające społeczeństwo?

W niedzielnym spotkaniu udział wezmą:

  • Monika Płatek – prawniczka i nauczycielka akademicka, kierowniczka Zakładu Kryminologii w Instytucie Prawa Karnego WPiA UW. Była pełnomocniczka rzecznika praw obywatelskich, założycielka i długoletnia prezeska Polskiego Stowarzyszenia Edukacji Prawnej. Jej działalność naukowa i społeczno-polityczna koncentruje się m.in. na prawach człowieka, psychologii społecznej, socjologii prawa czy sprawiedliwości naprawczej,
  • Monika Wiszyńska-Rakowska – pełnomocniczka do spraw wdrażania postanowień Konwencji ONZ o prawach osób z niepełnosprawnościami przy RPO,
  • Dorota Szczygieł – od dwudziestu lat pracująca z osobami z niepełnosprawnością intelektualną – w SOSW w Chojnie i Stowarzyszeniu JesteśMY,
  • Jakub Skrzywanek – jeden z reżyserów „Snu nocy letniej”,
  • Amelia Blus – performerka gościnnie występująca w spektaklu.

Edupremiera „Snu nocy letniej” odbędzie się 26 marca, o godz. 15:00, przed spektaklem. Wstęp wolny. Rozmowę poprowadzi Marta Gosecka, pedagożka Teatru Współczesnego.

WYDARZENIA BĘDZIE TRANSMITOWANE NA NASZYM FACEBOOKU.

Ads

facebook