„Grunwald Rekonstrukcja” w konkursowym gronie Polskiej Sztuki Współczesnej

Premiera spektaklu w najbliższy piątek, 11 listopada.

Grunwald Rekonstrukcja. grafika do spektaklu

Dobre wieści w tygodniu premierowym! Spektakl „Grunwald Rekonstrukcja” w reżyserii i inscenizacji Eweliny Węgiel i Anna Mazurek bierze udział w 29. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej!

O co chodzi z tym Grunwaldem? Konie, krwawe płótna, duchy i upiory, świetlista łąka i… konie: „Wystawa po końcu świata – Grunwald 2410” czeka nas Was! To jedyna okazja, by doświadczyć żyjącego muzeum. Wędrując po mrocznych korytarzach Sceny Nowe Sytuacje, poznamy historię artystów amatorów, którzy poświęcili wiele lat pracy na tworzenie kopii obrazu Jana Matejki.

Prapremiera na Scenie Nowe Sytuacje już 11 listopada.

Spektakl jest realizowany w ramach Rezydencji Artystycznej Scena Nowe Sytuacje, dzięki wsparciu Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.

____________

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Jacek Sieradzki (przewodniczący), Dominik Gac, Andrzej Lis, Julia Lizurek, Wiesław Kowalski, Magdalena Rewerenda, Agata Tomasiewicz.

Logo Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej

Logo Instytutu Teatralnego

Logo MKiDN

Ads

facebook