Historia pewnego chłopca, czyli etiuda filmowa inspirowana „Wieżą z klocków”

Pewne historie przylegają do naszych myśli, serc i odczuć tak mocno, że trudno o nich zapomnieć, zostają w głowie na długo.

Kadr z etiudy filmowej WIEŻA Z KLOCKÓW

Tak było z niezwykle wzruszającą historią opowiedzianą w spektaklu w reżyserii Arkadiusza Buszki „Wieża z klocków”, którego scenariusz (na podstawie książki autorstwa Katarzyny Kotowskiej) zainspirował twórców do stworzenia etiudy filmowej techniką animacji poklatkowej.

Zapis doświadczenia matki, która wraz z mężem podejmuje się wychowania adoptowanego dziecka, tym razem w impresyjnej formie etiudy filmowej wzrusza i skłania do myślenia. Opowieść o miłości, konsekwencjach jej braku i wielkiej potrzebie jej zaspokojenia jest kolejnym krokiem ku odczarowywaniu adopcji, która wciąż dla wielu pozostaje tematem tabu.

Przygotowany przez artystów krótki, piętnastominutowy film można zobaczyć za darmo na naszej platformie VOD – www.vod.wspolczesny.szczecin.pl [link do platformy VOD Teatru Współczesnego w Szczecinie].

Etiuda zrealizowana została przez Magdalenę Myszkiewicz i Krzysztofa Kuźnickiego w ramach Stypendium Twórczego Miasta Szczecin.

W wideo wzięli udział: Magdalena Myszkiewicz, Wojciech Sandach, Magdalena Wrani-Stachowska, Adrianna Janowska-Moniuszko, Michał Przybyszewski, Rita Raider, Gabrysia Kolasińska, Waldemar Jaroch i Mirosław Kałuża

Ads

facebook