INNY KURS – CYKL CZYTAŃ SCENICZNYCH

Teatr Mały, Deptak Bogusława 6
luty-kwiecień 2020

Czytania sceniczne w Teatrze Małym – “Inny kurs” na klasykę

W sezonie 2019/2020 proponujemy nowy cykl czytań scenicznych w Teatrze Małym. Obierzemy w nim “inny kurs” na to, co stanowi “kapitał uniwersalny”, który we współczesnym świecie jest nie do przecenienia. Młodzi twórcy teatru zrealizują czytania klasycznych dzieł dramatycznych w nowym wydaniu i kontekście rezonującym z tym, co dotyka nas najbardziej. Inspiracją do powstania cyklu był esej filozoficzny “Inny kurs” autorstwa Jacques’a Derridy. W czytaniach (które odbywać się będą w Teatrze Małym cyklicznie, raz w miesiącu – od lutego do kwietnia) podobnie jak w zeszłym roku, wezmą udział aktorzy Teatru Współczesnego.

Posłuchaj rozmowy z Anną Augustynowicz, pomysłodawczynią projektu [link]

Pierwsze czytanie – 24 lutego 2020, godz. 19:00, Teatr Mały

Seneka

Fedra

 

Reżyseria: Paweł Kamza
Muzyka, wiolonczela na żywo: Konstanty Usenko

W czytaniu wezmą udział:

Grażyna Madej
Beata Zygarlicka
Robert Gondek

W kolejnym cyklu czytań scenicznych w Teatrze Małym obieramy “inny kurs” na klasykę. Chcemy postawić pytanie o “kapitał uniwersalny” kultury Zachodu i rozpocząć rozmowę o sensie klasyki we współczesnym teatrze. Inspiracja do powstania cyklu był esej filozoficzny “Inny kurs” Jacques’a Derridy. W projekcie wezmą udział aktorzy Teatru Współczesnego, a dyskusje poprowadzi Łukasz Drewniak. Pierwsze czytanie w lutym: Paweł Kamza zmierzy się  z mitem o Fedrze.

Wstęp: 5 PLN
(bilety do nabycia przez stronę internetową, w kasie przy Wałach Chrobrego i w Teatrze Małym)

 

Drugie czytanie – 30 marca 2020, godz. 19:00, Teatr Mały

Eurypides

Ifigenia w Taurydzie

Reżyseria: Zofia Gustowska

W nowym cyklu czytań scenicznych w Teatrze Małym obieramy „inny kurs” na klasykę. Chcemy postawić pytanie o „kapitał uniwersalny” kultury Zachodu i rozpocząć rozmowę o sensie klasyki we współczesnym teatrze. Inspiracją do powstania cyklu był esej filozoficzny „Inny kurs” Jacques’a Derridy. W projekcie wezmą udział aktorzy Teatru Współczesnego, a dyskusję poprowadzi Łukasz Drewniak. W marcu Zofia Gustowska weźmie na warsztat grecką tragedię Eurypidesa „Ifigenia w Taurydzie”.

Wstęp: 5 PLN
(bilety do nabycia przez stronę internetową, w kasie przy Wałach Chrobrego i w Teatrze Małym)

Tekst

Ads

facebook