W środę, 10 kwietnia warszawscy widzowie będą mieli okazję obejrzeć najnowszą premierę Teatru Współczesnego w Szczecinie. Ekipa spektaklu „Judaszaweł” zjawi się na Festiwalu Nowe Epifanie.
Judaszaweł_Dokumentacja-70

Tegoroczna edycja X interdyscyplinarnego festiwalu wielkopostnego Nowe Epifanie, którego organizatorem jest Centrum Myśli Jana Pawła II, odbywa się pod hasłem „Lepiej, gdyby się nie narodził?” i dotyczy postaci Judasza.

Jak czytamy na stronie Festiwalu:

„Judasz początkowo funkcjonował dla nas jako dodatek, biblijna egzemplifikacja tematu mamony, konsumpcji i zdrady. Ale bardzo szybko zdominował nasze myślenie. Dlaczego odstąpił od tego, w co wierzył? Jakie były jego motywacje? Dlaczego zachowały się różne wersje zdarzeń? Jak rozumieć polecenie Jezusa wypowiedziane do Judasza na chwilę przed zdradą: „Co chcesz czynić, czyń prędzej” (J 13, 27)? Czy słowa: „Zgrzeszyłem, wydawszy krew niewinną” (Mt 27, 4) można rozumieć jako próbę ocalenia Jezusa?”

Autorski spektakl Bartosza Żurowskiego pt. „Judaszaweł” zostanie zaprezentowany 10 kwietnia o godz. 19:00 w warszawskim Teatrze IMKA. Jeśli zatem wiosenna aura zaprowadziła Was do Warszawy, serdecznie zapraszamy na spektakl! Szczegóły dotyczące festiwalu znajdziecie tutaj. Do zobaczenia!

Fot. Piotr Nykowski.

Ads

facebook