Justyna Litkowska

kalifornia nieśmiertelni

reżyseria: Szymon Kaczmarek
projekcje: Kinga Dalska

obsada:
Maciej Litkowski

prapremiera: 14 października 2017, Teatr Mały
spektakl trwa: 60 minut

Spektakl „kalifornia nieśmiertelni” to niezwykła, oparta na faktach opowieść o polskich celebrytach lat 60-tych. Bohaterowie: Polański, Komeda, Hłasko i inni. Historie prawie niemożliwe – od wódki w SPATiFie do Hollywood, od marzeń o karierze muzycznej do okrutnej zbrodni, od Indian Hopi do dzieci- kwiatów. Udokumentowaną baśń opowie jeden aktor. Stay tuned.

Zrealizowane w ramach Stypendium Twórczego Miasta Szczecin.

 

Nagrody:

Grand Prix – nagroda publiczności – na XV Wałbrzyskich FANABERIACH Teatralnych

Nagroda aktorska (przyznawana przez Jury) i indywidualna nagroda aktorska (przyznawana przez Jury Młodych) na 18. Ogólnopolskim Festiwalu Dramaturgii Współczesnej „Rzeczywistość przedstawiona” organizowanym przez Teatr Nowy w Zabrzu

Media o spektaklu:

 

„Spektakl na podstawie intrygującego scenariusza Justyny Litkowskiej, wyreżyserowany przez Szymona Kaczmarka, przypomina swoją konstrukcją wykład albo rozprawę sądową, w której opowiadający historię prokurator (charyzmatyczny i tryskający energią Maciej Litkowski) prezentuje ławie przysięgłych (w tej roli widzowie) swoje teorie i przypuszczalną wersję wydarzeń. […]

Snując rozmaite teorie, Litkowski odkrywa przed słuchaczami nieznane fakty z życia trójki gwiazd i łączy je w przerażająco spójną całość.”

dziennikteatralny.pl

[…] Litkowski, wychodząc od źródeł, rekonstruuje zmyślenia. Robi to wspaniale!

Jest rzeczowy i godny zaufania, jego postać wykazuje się obsesyjną wręcz znajomością czasów, o których opowiada, gdzie owa obsesja, początkowo mało zauważalna wobec imponującej umiejętności oddawania sposobem bycia stylu ówczesnych bitników, wraz z upływem czasu rośnie, wyrodnieje, prowadzi go do przeistoczenia się w rodzaj medium, odprawiającego na swoich idolach czarną mszę.

Adam Karol Drozdowski [link]

 

 

Autorem zdjęć jest Piotr Nykowski.

  • sekretarz literacka Teatru Współczesnego w Szczecinie

Ads

facebook