Bezpłatny warsztat dla grup zorganizowanych, które widziały spektakl.

Zdjęcie ze spektaklu KONGRES FUTUROLOGICZNY, fot. P. Nykowski
Kongres futurologiczny – oferta warsztatów

„– Czym właściwie zajmuje się futurologia przyszłości?

– Produkowaniem nie-rzeczywistości – (…)

– Czym jest nie-rzeczywistość?

– Iluzją,

– Po co produkować iluzje?

– Jeśli ich nie wyprodukujemy, nigdy nie staną się prawdziwe (…)”

 

Czy możliwa jest zmiana rzeczywistości we wszystkich jej aspektach? Czy jednak nasza ludzka natura utrudni nam rozwój etyczny, kulturalny, polityczny? Czy dotarliśmy do granic naszych możliwości i tylko dzięki protezom technologicznym, będziemy mogli dalej funkcjonować? W jakie projekcje inwestować swoją energię, by móc je zrealizować? Czy poza sobą samym, myślimy o drugim człowieku? Czy w iluzji przyszłej rzeczywistości znajdujemy dla niego miejsce? Czy chcemy umieć się komunikować tak, by go nie krzywdzić?

W warsztacie teatralnym do spektaklu na podstawie prozy Stanisława Lema poszukamy odpowiedzi na te i inne pytania dotyczące przyszłości. Porozmawiamy też o teraźniejszości i o tym, co powoduje, że wybiegamy w przyszłość. A może nie warto projektować, bo wszystko jest dziełem przypadku?

Czas trwania 90 minut. Podstawa programowa z języka polskiego dla szkół ponadpodstawowych: I.1, I.3, I.8, I.9, I.10, I.11, III.3, IV.1

 

Zajęcia prowadzi pedagożka teatru Marta Gosecka. Od ponad 15 lat związana z młodzieżowymi grupami teatralnymi, które charakteryzują się otwartością i różnorodnością. W pracy z dziećmi i młodzieżą największą wagę przywiązuje do procesu twórczego i relacji.

Zgłoszenia mailem: m.gosecka@wspolczesny.szczecin.pl lub telefonicznie: tel. 451071155

Ads

facebook