“Kongres…” i “Mbambo” na koniec sezonu!

Tuż przed końcem sezonu zapraszamy jeszcze na dwa spektakle!

Kongres Futurologiczny_Dokumentacja fot. Piotr Nykowski www.pozaokiem.info-78

Od piątku do niedzieli gramy na dwóch scenach – w Malarni i na Dużej Scenie. To ostatnia okazja, żeby do nas zajrzeć przed wakacyjną przerwą. A jest co oglądać! Pierwszy spektakl to “Kongres futurologiczny” w reżyserii Agnieszki Jakimiak, o którym Piotr Dobrowolski pisał tak:

Zaproponowana przez artystyczny duet Jakimiak i Atman adaptacja prozatorskiego utworu Lema to ćwiczenie z optymizmu. W spektaklu “Kongres futurologiczny” twórcy zaproponowali pozytywną wizję przyszłości, w której odmienność nie prowokuje agresji, a ludzie nie ranią się nawzajem słowami.”

Trudno nam sobie wyobrazić lepszy moment na ćwiczenia z optymizmu, niż początek lata i wakacji! Wszystkich spragnionych kolorów, humoru i nieskrępowanej fantazji zapraszamy do teatru – zostało jeszcze kilka ostatnich biletów. Więcej o spektaklu można przeczytać tutaj [KONGRES FUTUROLOGICZNY – LINK].

Także na Malarni od piątku, 25 czerwca, będziemy mogli przenieść się w nieco inny świat – trochę egzotyczny, ale też zaskakująco znajomy… “Mbambo” w reżyserii Pawła Kamzy to tocząca się wokół policyjnego dochodzenia historia matki (w tej roli Beata Zygarlicka), która próbuje dowiedzieć się, co przydarzyło się jej synowi. Chcąc zachować pamięć o nim, powraca do miejsc i momentów szczególnie ważnych w ich życiu. Jakie rodzinne tajemnice odkryje? Do czego doprowadzą jej  poszukiwania?
“Mbambo” to także opowieść o odnajdywaniu tożsamości, o przemianie, za którą stoi miłość, opowieść, w której wątki afrykańskie przeplatają się ze szczecińskimi, a punkowa muzyka singeli wystukuje rytm odległego świata. Zagadkową historię opowie widzom Griot – pamięć Afryki, “usta ust”. Są jeszcze bilety na sobotę i niedzielę (26-27 czerwca), ale wciąż gramy w reżimie sanitarnym i zostało ich dosłownie kilka – lepiej spieszyć się z decyzją! Więcej o spektaklu “Mbambo” tutaj [MBAMBO – LINK].

A już od przyszłego sezonu szykujemy dla Was dużo nowości. Wakacje to dla nas czas na zebranie sił, a od połowy sierpnia wracamy ponownie – z przytupem!

  • sekretarz literacka Teatru Współczesnego w Szczecinie

Ads

facebook