Ania Shirely w wodzie? Zaskoczymy Was!

Na dużej scenie teatru trwają ostatnie przygotowania do premiery “Ani z Zielonego Wzgórza” tymczasem dziś zaglądamy za kulisy filmu promocyjnego do spektaklu.

Wczesny niedzielny poranek ekipa Teatru Współczesnego (w składzie: Magdalena Wrani-Stachowska grająca w spektaklu Anię Shirley, Kamila Paradowska, autorka scenariusza do zwiastuna filmowego i Piotr Nykowski, autor zdjęć) spędziła na szczecińskim basenie Aquarium. Zwiastun zapowie spektakl “Ania z Zielonego Wzgórza” (premiera w pierwszy weekend maja na dużej scenie).

W krótkim filmie oraz gifach zobaczycie Państwo nawiązanie do sceny z powieści, w której Ania (grając romantyczną bohaterkę Elaine) wpada do wody. W spektaklu, jak i w powieści ta scena jest żartem ze strony Ani, wpisanym w konkretną scenę. Zanurzenie się w wodzie może być jednocześnie metaforą całej opowieści o Ani, dziewczynie wrzuconej na “głęboką wodę życia”, która uratowała się sama, mocą wyobraźni i własnej determinacji.

Więcej zdradzić nie chcemy (zwiastun ukaże się już wkrótce!), dodamy tylko, że oprócz chwil podobnych do tej z fotografii (gdzie istotną rolę grają włosy Magdaleny Wrani-Stachowskiej/Ani), aktorka wskoczyła tego ranka do wody… kilkadziesiąt razy. Nie możemy się doczekać efektów tej współpracy! Śledźcie naszą stronę i Facebooka [link] i do zobaczenia na Zielonym Wzgórzu (lub, jak kto woli – na Wałach Chrobrego) już w maju!

Na zdjęciu: Magdalena Wrani-Stachowska i Piotr Nykowski, fot. Kamila Paradowska.

  • sekretarz literacka Teatru Współczesnego w Szczecinie

Ads

facebook