“Król potworów” zainspirował młodych artystów do stworzenia niezwykłych animacji.

Grafika - ANIMACJE AKADEMII SZTUKI

Tak jak obiecaliśmy – nie rezygnujemy z hybrydowego repertuaru i już od najbliższego piątku “gramy” także w przestrzeni wirtualnej! Na platformie VOD od piątku do niedzieli będzie można obejrzeć spektakl “Król potworów” w reżyserii Marcina Libera.

Przedstawienie, materiały graficzne, które przygotowaliśmy na potrzeby premiery i kolejnych pokazów (plakaty, programy) oraz twórcza wyobraźnia posłużyły studentom Pracowni Animacji szczecińskiej Akademii Sztuki do stworzenia efektownych animacji inspirowanych spektaklem “Król potworów”. Teatr Współczesny już od kilku sezonów współpracuje z AS, a studenci kierunku sztuka mediów i animacja w ramach zajęć z animacji prowadzonych przez dr Izabelę Plucińską oraz mgr inż. Dominikę Wyrobek regularnie wytężają swoje umysły, za każdym razem zaskakując nas swoją pomysłowością. Do “Króla potworów” powstało aż 10 krótkich etiud zrealizowanych przez młodych twórców. Jak widać na załączonym obrazku, w jednej z nich pojawia się nawet rysunkowa wersja naszej siedziby…

Animacje inspirowane “Królem…” można zobaczyć na stronie w zakładce ANIMACJE AS [link do zakładki]. A już od piątku zapraszamy na platformę VOD [link do platformy], gdzie przez trzy dni (piątek, sobota, niedziela – 19-21 marca) dostępny będzie spektakl “Król potworów”, który można oglądać w konfiguracji dowolnej – przy stole, na kanapie, siedząc, leżąc, jedząc lub racząc się herbatą. Z każdego zakątka Polski!

Ads

facebook