Król potworów idzie po Was! Premiera już w najbliższy piątek

“Mówiąc o “Królu Potworów” mam wrażenie, że przez komedię czy nawet farsę dobijamy do tego, co jest serio. Jednocześnie, dzięki lekkiej formie udaje nam się zaprosić widza do pożytecznego i fajnego spędzenia czasu. Śmiech to dobre narzędzie, a nawet broń do rozbijania pewnych schematów myślowych” – mówił w wywiadzie udzielonym Agacie Maksymiuk autor sztuki, Michał Kmiecik. Prapremiera spektaklu już w najbliższy piątek.

Krról potworów, fot. P. Nykowski

To będzie długo wyczekiwana premiera – z powodu pandemii musieliśmy je przesunąć o całe pięć miesięcy.

Bardzo się cieszyłem i nadal się cieszę i jestem szczęśliwy z tego powodu, że cała ta historia z pandemią zastała mnie właśnie w Szczecinie, że mogłem to przetrwać w tym teatrze i z tym zespołem. Nasze wzajemne wsparcie spowodowało to, że będziemy mieli szansę spotkać się z publicznością na premierze. Czas wyjątkowy. Wyjątkowa determinacja ze strony zespołu całego teatru napawa mnie wielkim szacunkiem i – krótko mówiąc – miłością do tego miejsca”

– mówił w rozmowie z Kamilą Paradowską reżyser spektaklu, Marcin Liber [tutaj można wysłuchać całego podcastu].

My również ogromnie się cieszymy, że mimo tylu przeszkód wreszcie nadchodzi moment, w którym będziemy mogli pokazać efekty wspólnej pracy. Opowiemy o końcu świata, poniekąd stojąc w jego obliczu. I, jak mówi sam autor sztuki – spróbujemy się z tym końcem świata „oswoić i przytulić”.

Bądźcie z nami! Prapremiera przedstawienia 11 września o godz. 19:00. Zagramy także 12, 13, 17, 18 i 19 września – bilety można kupić w zakładce REPERTUAR lub bezpośrednio w kasie przy Wałach Chrobrego. A jeśli jesteście ciekawi jak pracuje się nad spektaklem w czasach pandemii – koniecznie zajrzyjcie na naszego bloga [link]. Do zobaczenia już za chwilę!

 

fot. P. Nykowski

  • sekretarz literacka Teatru Współczesnego w Szczecinie

Ads

facebook