“Król potworów”… w Waszych domach!

Kolejną teatralno-filmową propozycją na naszym VOD będzie “Król potworów”.

Grafika do spektaklu KRÓL POTWORÓW

Dlaczego teatralno-filmową? Bo mamy nadzieję, że widzów zaskoczy jakość, w jakiej udało nam się zrealizować to przedsięwzięcie (tak naprawdę w pewnym sensie na nowo, przenosząc niejako spektakl ze sceny na ekrany). O kulisach tych “przenosin” pisaliśmy trochę już wcześniej tutaj [link]. Na wirtualnej scenie (czyli naszej platformie VOD) gramy już w najbliższy piątek, sobotę i niedzielę, 23-15 kwietnia.

A co o “Królu potworów” w reżyserii Marcina Libera piszą recenzenci?

Komedia o końcu świata. Niby science fiction, niby o przyszłości, niby o potworach, ale tak naprawdę raczej o współczesnej Polsce, polskich traumach i kompleksach. I o tym, że źle działa świat wymyślony i kontrolowany przez białych mężczyzn. Nawiązująca do popkultury inscenizacja ma spory rozmach: scenografia Mirka Kaczmarka jest niemal monumentalna, sceny zbiorowe – pełne dynamiki. Spektakl mocno przemawia za sprawą zwracających uwagę szczegółów, takich jak scena mormońskiego kazania i kilku mocno zapadających w pamięć ról”

– pisał na swoim instagramie dziennikarz kulturalny Przemysław Gulda.

Jeśli macie ochotę na małą przerwę od wielosezonowych, netfliksowych produkcji, “Król potworów” będzie świetną propozycją na wieczór (czy też popołudnie, a może poranek? Oglądać można od godziny 11:00 do 23:59). Bądźcie z nami na www.vod.wspolczesny.szczecin.pl!

  • sekretarz literacka Teatru Współczesnego w Szczecinie

Ads

facebook