„La Pasionaria” i „Mbambo” w konkursie na polską sztukę współczesną!

Z radością informujemy, że oba spektakle biorą udział w 28. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.
Logo Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej

„La Pasionaria” to sztuka oparta na historii Dolores Ibárruri Gómez, słynnej hiszpańskiej działaczki politycznej, autorki antyfaszystowskiego zwrotu „No pasarán!”, natomiast spektakl „Mbambo” inspirowany jest powieścią „Murzynek B.” szczecińskiego pisarza Artura Daniela Liskowackiego.

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Paweł Kluszczyński,  Katarzyna Lemańska, Andrzej Lis, Jacek Sieradzki (przewodniczący), Katarzyna Tokarska – Stangret, Wiktoria Tabak, Agnieszka Wójtowicz.

O dalszych losach naszych przedstawień w konkursie będziemy informować. Trzymajcie kciuki!

Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie www.sztukawspolczesna.org.

Logo Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego

Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Ads

facebook