Letnie Warsztaty Teatralne dla dzieci i młodzieży

Warsztaty odbywają się co roku pod koniec wakacji w Teatrze Małym na Deptaku Bogusława i są dla uczestników – dzieci i młodzieży – znakomitym zwieńczeniem wakacji i wielką teatralną przygodą.

VIII edycja – lato 2019

Wreszcie wyszło słońce! Niecały miesiąc dzieli nas od początku upragnionych przez dzieci wakacji od szkoły, wyjazdowe plany nabierają coraz bardziej wyraźnych kształtów, zbliża się też czas, kiedy warto wspólnie zastanowić się nad aktywnym wypoczynkiem dla naszych dzieci. Teatr Współczesny po raz kolejny przygotował dla Was ciekawą propozycję letnich warsztatów teatralnych.

Jak co roku, już po raz 8., w ostatnich tygodniach słodkiego lenistwa zabierzemy młodzież w wieku 10-15 lat w piękną, teatralną podróż. Aktorzy Teatru Współczesnego, Barbara i Michał Lewandowscy poprowadzą praktyczne warsztaty poświęcone zagadnieniom związanym z teatrem. Wspólnie popracujemy nad emisją głosu, świadomością ciała i podstawowymi zadaniami aktorskimi. Warsztaty zakończą się wyjątkowym pokazem spektaklu, który razem przygotujemy.

Jeśli zatem nie macie pomysłu na twórcze ostatnie dwa tygodnie wakacji – zapraszamy do Teatru Małego!

DLA KOGO? Dla młodzieży w wieku 10-15 lat
GDZIE? W Teatrze Małym na Deptaku Bogusława 6
KIEDY? Od 19 do 30 sierpnia 2019 w godzinach 9-15
ZA ILE? Koszt udziału w warsztatach to  680 PLN, w cenę wliczony jest dwudaniowy obiad
ZAPISY: do 30 czerwca 2019 r. – mailowo (teatrmaly@wspolczesny.szczecin.pl) lub telefonicznie pod numerem tel. 91 488 65 55

 

VII edycja – lato 2018 – “Z innej bajki”

Warsztaty odbywają się co roku pod koniec wakacji w Teatrze Małym na Deptaku Bogusława i są dla uczestników – dzieci i młodzieży – znakomitym zwieńczeniem wakacji i wielką teatralną przygodą. W roku 2018 warsztaty odbyły się pod hasłem “Z innej bajki”.

„Dawno, dawno temu, za siedmioma górami, za siedmioma lasami…”

Jeżeli znacie ten cytat, jeżeli potraficie rozwijać ciąg dalszy w nieskończoność – ZAPRASZAMY!
Już z początkiem wakacji ruszamy w coroczną, letnią, teatralną podróż!Tym razem zabieramy się za temat bajek, baśni, bajania i bajdurzenia. Wspólnie zanurzymy się w świat fantastycznych opowieści, które straszyły/śmieszyły/pocieszały/uczyły (niepotrzebne skreślić) nas w dzieciństwie, których uniwersalna mądrość towarzyszy nam do dziś.

Która bajka była tą „jedyną”? Która budziła największy strach? Którą chcę przekazać dalej? Co ona dla mnie oznacza? Te i inne pytania zadamy sobie w czasie zajęć, aby razem stworzyć naszą wspólną teatralną opowieść.

MIEJSCE:  Teatr Mały, Deptak Bogusława X 6
TERMINY WARSZTATÓW:  zajęcia 2.07-13.07. 2018, pokaz 14.07. 2018 r.
WIEK UCZESTNIKÓW: 10-15 lat
KOSZT: 680 zł (w cenę jest wliczony dwudaniowy obiad)
PROWADZĄCY: Barbara i Michał Lewandowscy – aktorzy Teatru Współczesnego w Szczecinie oraz Piotr Bumaj – aktor Teatru Polskiego w Szczecinie
ZAPISY I SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE: Teatr Mały ul. Ks. Bogusława X 6, Iwona Jena  91 488 65 55, 91 433 62 24, e-mail : teatrmaly@wspolczesny.szczecin.pl

VI edycja – lato 2017 – “Do dzieła!”

W 2017 roku warsztaty odbyły się pod hasłem „Do dzieła!”, prowadzili je aktorzy Teatru Współczesnego, Barbara i Michał Lewandowscy oraz aktor Teatru Polskiego Piotr Bumaj. Co roku na finał trwających dwa tygodnie warsztatów zaplanowany jest pokaz dla rodziców.

Zapisy ruszają pod koniec roku szkolnego – zapraszamy do uważnego śledzenia naszej strony!

  • sekretarz literacka Teatru Współczesnego w Szczecinie

Ads

facebook