“Łzawe zjawy (…)” od piątku na Malarni

Już w najbliższy piątek kolejna prapremiera w Teatrze Współczesnym – tym razem zapraszamy na Malarnię na spektakl “Łzawe zjawy roku pamiętnego” w reżyserii Bogusława Kierca.

Bogusław Kierc jest nie tylko reżyserem przedstawienia, ale także autorem scenariusza. Dramat “Łzawe zjawy roku pamiętnego” (nagrodzony w 2016 roku w konkursie “Strefy Kontaktu 2016” organizowanym przez Wrocławski Teatr Współczesny) to dialogi szóstki przyjaciół, prywatne, intymne, wstydliwe, a przede wszystkim głęboko zmysłowe – są migotaniem pomiędzy tym, co odkryte i zakryte. Sensualność rozmów podkreślają sceny, w których bohaterowie wspólnie zasiadają do jedzenia, a spożywanie posiłków mieści się na dwóch biegunach – orgii i komunii.

Tekst Bogusława Kierca sięga do mentalności ukształtowanej w czasach PRL-u, gdzie ciągle niezaspokojone potrzeby i lęk przed obecnością tych, którzy wejdą „z zewnątrz” steruje wewnętrznym zagubieniem. Czy w tak ukształtowanym społeczeństwie jest miejsce dla wolnej i odpowiedzialnej jednostki?

W marcu gramy aż sześć razy (2-4, 9-11 marca, godz. 19:30, zapraszamy też na cztery pokazy pod koniec kwietnia (szczegóły znajdą Państwo w zakładce repertuar).

Ciekawostka! W spektaklu, w roli Roberta zadebiutuje na scenie Teatru Współczesngo młody aktor, Mateusz Wiśniewski, tegoroczny absolwent wydziału aktorskiego Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie (filii we Wrocławiu).

 

Na zdjęciu bohaterowie sztuki: Halinka (Adrianna Janowska-Moniuszko), Antoś/Hjalmar (Michał Lewandowski), Kazia (Ewa Sobczak) i Robert (Mateusz Wiśniewski), fot. P. Nykowski.

Ads

facebook