Zanim ponownie zaprosimy Was do teatru (już za chwilę!), przedstawiamy majowy repertuar na VOD.

Zdjęcie ze spektaklu KASPAR HAUSER

Pracujemy nad czerwcowym repertuarem (który z niekrytą radością już wkrótce zaprezentujemy), tymczasem jeszcze w maju wszystkich stęsknionych za teatralnymi spotkaniami zapraszamy na naszą wirtualną scenę.

14, 15 i 16 maja pokażemy “Beckombergę” w reżyserii Anny Augustynowicz, przedstawienie zrealizowane w filmowej formie w sposób niezwykły, z oddaniem najdrobniejszych szczegółów. Chodzą słuchy, że spektakl grany na scenie “w kolorze” i ten w filmowej, czarno-białej wersji to dwa osobne przedstawienia – zanim więc wrócimy na Dużą Scenę, warto zapoznać się z wersją ekranową (przekonacie się, że kostiumy Tomasza Armady wyglądają imponująco w obu wydaniach!). Więcej o spektaklu przeczytacie tutaj [BECKOMBERGA].

W kolejny weekend (22-23 maja) wraz z bohaterami “Króla potworów” przeniesiemy się najpierw do lat 60. XX wieku, a później do nieodległej przyszłości, która rysuje się w barwach… przeróżnych, nierzadko zaskakujących. “Komedia o końcu świata. Niby science fiction, niby o przyszłości, niby o potworach, ale tak naprawdę raczej o współczesnej Polsce, polskich traumach i kompleksach. […] Nawiązująca do popkultury inscenizacja ma spory rozmach: scenografia Mirka Kaczmarka jest niemal monumentalna, sceny zbiorowe – pełne dynamiki. Spektakl mocno przemawia za sprawą zwracających uwagę szczegółów, takich jak scena mormońskiego kazania i kilku mocno zapadających w pamięć ról” -czytamy w jednej z recenzji spektaklu. Więcej o “Królu…” w reżyserii Marcina Libera przeczytacie tutaj [KRÓL POTWORÓW].

Ostatni weekend maja (29-30) należeć będzie do “Kaspara Hausera” w reżyserii Jakuba Skrzywanka. To pierwsze przedstawienie, jaki w ubiegłym roku pokazaliśmy na platformie VOD, przejmujące równie mocno w formie scenicznej, jak i filmowej. Historia Kaspara Hausera (przedstawiona w spektaklu nietypowo, bo od końca), nastolatka porzuconego przez opiekuna na ulicach Norymbergi, zwanego “sierotą Europy”, w XIX wieku wstrząsnęła społeczeństwem. Umieszczony w ciemnym lochu, przekazywany z rąk do rąk jak przedmiot, przyjmowany przez kolejne mieszczańskie rodziny, bez skrupułów ponownie wyrzucany… Zabawka, kuriozum, obiekt badań. Przeznaczenie Kaspara Hausera spełniło się na oczach sytych i zadowolonych mieszczan, niedopuszczających do siebie myśli, że to oni byli tak naprawdę sprawcami popełnianych na nim zbrodni. W historii sprzed 200 lat próbujemy odszukać zapowiedź losu milionów ludzi XX i XXI wieku – uciekinierów, ofiar systemu, bezpaństwowców, których wciąż przybywa. Więcej o spektaklu tutaj [KASPAR HAUSER].

Oglądajcie nas na platformie VOD pod adresem www.vod.wspolczesny.szczecin.pl [LINK DO PLATFORMY]. Cena biletu to 15 PLN, spektakl oglądać można od godziny 11:00 do 23:59. Do zobaczenia!

  • sekretarz literacka Teatru Współczesnego w Szczecinie

Ads

facebook