Podobnie jak w zeszłym roku – Międzynarodowy Dzień Teatru świętujemy w nietypowych okolicznościach.

zdjęcie obsady i realizatorów spektaklu BECKOMBERGA, fot. P. Nykowski

W ubiegłym roku w marcu – w Międzynarodowym Dniu Teatru właśnie – zaprosiliśmy Was po raz pierwszy na naszą wirtualną, Czwartą Scenę. Rok później jesteśmy już w tym “wirtualu” na dobre rozgoszczeni… Bardzo wierzyliśmy, że tym razem w tym wyjątkowym dniu zobaczymy Wasze twarze na widowni, w oślepiającym blasku scenicznych świateł. Nie stanie się tak, ale nadal Wy możecie zobaczyć nas! W ostatni weekend marca na platformie VOD teatru dostępny będzie spektakl “Beckomberga”, którego premiera (również online) miała miejsce w styczniu.

Reżyserką spektaklu jest Dyrektor Artystyczna teatru, Anna Augustynowicz, której wypowiedzi  dotyczącej ubiegłorocznego Dnia Teatru nie sposób nie zacytować także i w tym roku:

Teatr jest czymś więcej niż przestrzeń budynku, w którym się spotykamy. Chcę Państwu powiedzieć, jak bardzo nas nie ma bez Was, którzy współtworzycie Teatr Współczesny (…).”

 

Życzymy Wam (i nam) – żebyśmy byli! Żeby nie gasła w nas nadzieja, zapał, tęsknota za sobą. Zostańmy choćby w tym wirtualnym kontakcie, w oczekiwaniu na powrót do normalności, normalności z pewnością rózniącej się od tej, którą znaliśmy, ale wciąż takiej, w której wspólnie będziemy celebrować istnienie i znaczenie teatru w naszym życiu. Jesteśmy pewni, że przetrwamy to i spotkamy się jeszcze wiele razy na tej twórczej drodze. Dziś i każdego dnia – niech żyje teatr!

 

Na zdjęciu: Zespół aktorski i realizatorzy spektaklu “Beckomberga”, fot. P. Nykowski.

  • sekretarz literacka Teatru Współczesnego w Szczecinie

Ads

facebook