Anna Augustynowicz w odebrała Nagrodę im. Konrada Swinarskiego za spektakl „Odlot”.

Zdjęcie ze spektaklu ODLOT, fot. Piotr Nykowski

W Instytucie Teatralnym im. Raszewskiego w Warszawie w środę wieczorem wręczono laury czasopisma „Teatr” za sezon 2021/22.

Nagrodę im. Konrada Swinarskiego dla najlepszego reżysera w sezonie 2021/22 przyznano Annie Augustynowicz za reżyserię „Odlotu” na podstawie sztuki Zenona Fajfera.

Odlot Zenona Fajfera – oto prawdziwie odlotowy poemat dramatyczny, który wymaga od czytelnika wyjątkowych kompetencji i specjalnej dyspozycji. (…) W przypadku wystawienia nie może być mowy o tradycyjnej adaptacji. Dla zainscenizowania Odlotu trzeba znaleźć nowy język teatru i naszej laureatce udała się ta sztuka.”

– powiedział prof. Jacek Kopciński redaktor naczelny „Teatru”.

 

Doroczne laury miesięcznika “Teatr” przyznało jury w składzie: prof. Jacek Kopciński (przewodniczący), Jacek Cieślak, Katarzyna Flader-Rzeszowska, Katarzyna Tokarska-Stangret i Jacek Wakar.

Nagroda im. K. Swinarskiego dla najlepszego reżysera minionego sezonu teatralnego jest przyznawana od 1976 r., a Nagrody im. Aleksandra Zelwerowicza dla najlepszej aktorki i najlepszego aktora – od roku 1984. Miesięcznik “Teatr” to najstarsze polskie czasopismo, poświęcone teatrowi współczesnemu. Jego pierwszy numer ukazał się w 1945 r.

Więcej o laureatach i gali rozdania nagród [tutaj].

Ads

facebook