Wręczono nagrody miesięcznika „Teatr” – Augustynowicz i Falkowski wśród wyróżnionych

W ubiegły piątek (27 października) w warszawskim Instytucie Teatralnym
im. Zbigniewa Raszewskiego, wręczono nagrody miesięcznika „Teatr”.

nagroda 2

Anna Augustynowicz za reżyserię „Ślubu” Witolda Gombrowicza otrzymała nagrodę im. Konrada Swinarskiego dla najlepszego reżysera. To wyjątkowe wyróżnienie, reżyserka jest bowiem pierwszą kobietą z nagrodą im. Konrada Swinarskiego w 41-letniej historii nagrody.
Nagrodzeni zostali także aktorzy Magda Grąziowska i Grzegorz Falkowski (za rolę Henryka w „Ślubie”), oraz twórcy spektaklu „Wieloryb The Globe”.
„Cieszę się, że w tym czasie, w którym przychodzi nam teraz żyć, dopuszczony został do głosu Gombrowicz – z jego zajmowaniem się formą, z jego filozofią, z tym jak bardzo jest on nam wszystkim potrzebny” powiedziała reżyserka, odbierając nagrodę. Augustynowicz podkreśliła także, że sztuka ta stanowi „ważny traktat o teatrze, ale też o naszym społeczeństwie, z którym przychodzi nam się borykać każdego dnia”.
„Ślub” to także wyjątkowe artystyczne przeżycie dla Grzegorza Falkowskiego. „Z każdym zagranym spektaklem ten Henryk się tworzy, te sensy się tworzą, i mam nadzieję, że będą się cały czas odnajdywały i że to, co Ania puściła w ruch, cały czas będzie dokądś dążyć. To jest skarb, który od Ani i od jej teatru dostałem” skomentował aktor, odbierając nagrodę.
Wyróżnionym serdecznie gratulujemy i otwarcie przyznajemy – jesteśmy bardzo, bardzo dumni!
Więcej informacji znajdą Państwo na profilu facebookowym miesięcznika „Teatr”, a także na portalu e-teatr.

Fot. prestigeportrait.pl Karpati&Zarewicz.

Ads

facebook