Bezpłatny warsztat dla grup zorganizowanych, które widziały spektakl.

Zdjęcie ze spektaklu ODLOT, fot. Piotr Nykowski

Warsztaty maja charakter praktyczny, wykorzystują formy pojawiające się w spektaklu, dzięki czemu widzowie aktywnie za pomocą metod teatralnych pogłębiają interpretację spektaklu i poszerzają konteksty odbiorcze.

 

„Między życiem, pogrzebem a mitem” – warsztat pedagogiczno-teatralny do spektaklu „Odlot” w reżyserii Anny Augustynowicz

 

Karmieni romantyczną literaturą i etosem bohaterskiego poświęcenia żyjemy podszyci lękiem o przyszłość, czy szczęśliwa,  o  przeszłość, czy niezmienna. Wraz z uczestnikami warsztatu zastanowimy się nad tym, czym jest liberatura, spróbujemy samplowania, korzystając ze skarbnicy polskiej literatury mitotwórczej. Spróbujemy wyjaśnić, w jaki sposób tworzy się mity i mitologie narodowe i społeczne. Możliwe, że uda nam się odpowiedzieć na pytanie, czy wobec bagażu doświadczeń wspólnotowych, możemy po prostu być sobą, kochać, zadbać o relacje, o to co teraz.

Podstawa programowa z języka polskiego dla szkol ponadpodstawowych: I.1.1, I.1.2, I.1.5, I.1.6, I.1.9, I.1.11, I.1.13, 1.1.15, 1.2.6,I.2.7, II.2.1, II.2.5, II.3.3, IV.7,IV.13
Poziom rozszerzony: I.1.5,I.1.11, I.1.12, I.2.4, II.2.5, II.3.4, IV.2

 

Zajęcia przeznaczone są dla grup zorganizowanych, które widziały spektakl – liczba uczestników min. 15 osób, maks. 30 osób. Czas trwania 90 minut.

Poprowadzi je pedagożka teatru Marta Gosecka. Od ponad 15 lat związana z młodzieżowymi grupami teatralnymi, które charakteryzują się otwartością i różnorodnością. W pracy z dziećmi i młodzieżą największą wagę przywiązuje do procesu twórczego i relacji.

Zgłoszenia mailem: m.gosecka@wspolczesny.szczecin.pl lub telefonicznie: tel. 451071155

Ads

facebook