Otwieramy nabór na Rezydencję Artystyczną

Z wielką radością ogłaszamy nabór do pierwszej edycji programu Rezydencji Artystycznych.

REZYDENCJA ARTYSTYCZNA - grafika
Rezydencje Artystyczne staną się fundamentem nowej przestrzeni, którą otworzymy w przyszłym sezonie w Teatrze Współczesnym w Szczecinie – Sceny Nowe Sytuacje.
Wychodząc naprzeciw bardzo dynamicznie zmieniającemu się językowi teatru, chcemy powołać zupełnie nową, bezpieczną przestrzeń, w której będziemy pomagać artystom sztuk performatywnych w poszukiwaniu własnych dróg, a zarazem dawać możliwość zdobywania doświadczenia współpracy z instytucją.
Rezydencja artystyczna Scena Nowe Sytuacje, dedykowana artystkom/artystom (m.in. reżyserom, dramaturgom, choreografom, scenografom, artystom sztuk wizualnych,) daje możliwość stworzenia debiutanckich prac w teatrze instytucjonalnym. Kierowana jest do artystów i artystek, którzy wyreżyserowali dotychczas maksymalnie 2 spektakle w teatrze instytucjonalnym. Wybór ten jest podyktowany bardzo trudną sytuacją osób, które przez czas pandemii i lockdownu nie dostały szansy na podjęcie pracy w teatrach instytucjonalnych. Mamy poczucie, że w momencie odmrożenia teatrów, naszą odpowiedzialnością jako instytucji publicznej jest zadbanie o te właśnie twórczynie i twórców. Chcemy także wprowadzać nowe standardy, dając możliwość dalszego rozwoju artystycznego poprzez współpracę z tutorami i tutorkami.
Termin realizowania projektów:
I projekt: kwiecień – czerwiec 2022, II projekt: wrzesień – listopad 2022
Oferujemy:
– zrealizowanie spektaklu lub cyklicznego wydarzenia performatywnego, którego budżet całościowy wynosi 70 tys. brutto (w tym honorarium dla beneficjenta projektu w wysokości 12 tys. brutto, wypłacane w formie umowy o dzieło lub umowy o pracę na czas określony);
– co najmniej 3 warsztaty mistrzowskie rozwijające pracę nad projektem;
– wsparcie wybranego przez siebie tutora zewnętrznego;
– promowanie spektaklu i beneficjentów projektu w Polsce i za granicą;
– instytucjonalne wspieranie twórców i twórczyń i przygotowywanie ich do dalszej pracy w obszarze pracy w publicznych instytucjach.
 Szczegóły, regulamin Rezydencji i wszystkie dokumenty potrzebne do zgłoszenia projektu można pobrać na naszej stronie w zakładce PROJEKTY [LINK DO ZAKŁADKI].
W celu zgłoszenia projektu do Rezydencji Artystycznej należy wypełnić formularz zgłoszeniowy oraz załącznik z klauzulą RODO i wysłać podpisane dokumenty pocztą elektroniczną (skan) w terminie do 31 sierpnia 2021. Zgłoszenie prosimy nadsyłać na adres [email protected]
  • sekretarz literacka Teatru Współczesnego w Szczecinie

Ads

facebook