“Pijani” za 300 groszy

15 maja, z okazji Dnia Teatru Publicznego, zagramy najnowszy spektakl dużej sceny czyli “Pijanych” w reżyserii Norberta Rakowskiego. Bilety na to wydarzenie będzie można nabyć tylko w kasie teatru i wyłącznie 12 maja za bajecznie niską kwotę 300 (!) groszy.

W tym roku Dzień Teatru Publicznego obchodzony będzie już po raz czwarty. Pomysł tego święta zrodził się w 2015 roku, kiedy teatr publiczny w Polsce obchodził 250-lecie swojego istnienia. Majowa akcja biletu za grosze, w którą zaangażowało się wówczas 100 teatrów publicznych w całej Polski była jednym z najważniejszych wydarzeń obchodów i cieszyła się wielkim powodzeniem. Na widowniach zasiadło blisko 50 tysięcy widzów – także, a może przede wszystkim, tych, którzy do teatru zaglądają rzadko lub wcale. Ten entuzjazm udało się utrzymać w kolejnych latach.

W tegorocznej akcji „Bilet do teatru za 300 groszy” z okazji Dnia Teatru Publicznego znów weźmie udział dokładnie 100 teatrów z 39 polskich miast, w tym – po raz kolejny – Teatr Współczesny w Szczecinie. W zeszłym roku prezentowaliśmy spektakl „Pan Tadeusz”, w tym roku będzie to ostatnia premiera dużej sceny czyli „Pijani” w reżyserii Norberta Rakowskiego. Sprzedaż biletów będzie prowadzona tylko w kasie teatru i tylko 12 maja, a na spektakl za 300 groszy zapraszamy 15 maja.

UWAGA! Teatr ma prawo sprzedać jednej osobie fizycznej maksymalnie 2 bilety na spektakl biorący udział w wydarzeniu „Dzień Teatru Publicznego”.

Spektakl grany w ramach Dnia Teatru Publicznego oraz towarzyszącej mu akcji „Bilet do teatru za 300 groszy”, która finansowana jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a koordynowana przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

 

Szczegóły znajdziecie Państwo na stronie www.dzienteatrupublicznego.pl

Autorem zdjęcia jest Piotr Nykowski.

Ads

facebook