“Piknik…” w Szczecinie i Koszalinie – już w tym tygodniu!

Już w najbliższą środę (23 września) pojawi się jedyna w swoim rodzaju okazja (i tu nie przesadzamy ani trochę – we wrześniu zagramy dwukrotnie, ale tylko raz w Szczecinie), by zobaczyć ostatnią “prepandemiczną” premierę – “Piknik pod Wiszącą Skałą” w reżyserii Miry Mańki.

Piknik_Fot. Piotr Nykowski-23

To spektakl bardzo kobiecy – w zespole aktorskim zobaczymy Adriannę Janowską-Moniuszko, Barbarę Lewandowską, Magdalenę Wrani-Stachowską i dwie aktorki gościnne – Annę Berek i Katarzynę Zarychtę. Reżyseruje Mira Mańka, za scenografię, kostiumy, projekcje i reżyserię świateł odpowiada Anna Rogóż, a za choreografię – Katarzyna Sikora. W ekipie realizatorów jest także dwóch mężczyzn – autor adaptacji i dramaturgii Marcin Miętus oraz kompozytor, Michał Lazar.

Spektakl zostanie zagrany na Dużej Scenie (choć premiera miała miejsce w Malarni) i jesteśmy przekonani, że również w nowych okolicznościach uda nam się oddać tajemniczą atmosferę tragicznego w skutkach dnia Świętego Walentego roku 1900.

Mamy także świetną wiadomość na mieszkańców Koszalina, którym nie uda się dotrzeć na środowy pokaz do Szczecina – przedstawienie zagramy w najbliższą sobotę (26 września) w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym w ramach 11. edycji konkursu Koszalińskie Konfrontacje Młodych m-teatr 2020. W sprawie biletów (w cenie 25 zł) prosimy o kontakt pod numerem 502-341-700 lub mailowo (piszcie na adres bilety@btd.koszalin.pl). Trzymajcie kciuki za nasz “Piknik…”!

Na koniec mała ciekawostka – materiały graficzne przygotowane na potrzeby promocji spektaklu posłużyły studentom Akademii Sztuki jako inspiracja do stworzenia krótkich form animowanych. Jeśli u schyłku lata macie ochotę przenieść się raz jeszcze do egzotycznej, zielonej krainy – koniecznie zajrzyjcie tutaj!

Więcej o spektaklu można przeczytać w artykule  “Co się stało pod Wiszącą Skałą?” [link], zachęcamy też do wysłuchania rozmowy z twórcami [link].

  • sekretarz literacka Teatru Współczesnego w Szczecinie

Ads

facebook