Dziś druga część naszych podcastowych wspomnień. Zaparzcie herbatę, zapraszamy do słuchania!

podsluchaj_stronacz2

W grudniu 2018 roku miała miejsce premiera pierwszego spektaklu w cyklu „Dorosłość”. Przy okazji pracy nad „Malalą. Dziewczyną z kulą w głowie” Kamila Paradowska rozmawiała z Aleksandrą Chrobak, autorką bestsellerowej książki „Beduinki na Instagramie”. Pisarka przybliżyła nam nieco rzeczywistość, w jakiej wychowywała się Malala Yousafzai, bohaterka przedstawienia. Opowiedziała m.in. o tym jak wygląda życie dzisiejszych muzułmańskich kobiet, jaka jest ich rola w budowaniu obliczu nowego Islamu oraz jaki wpływ na ich świat mają media społecznościowe.

Na początku roku 2019, tuż przed premierą kultowego spektaklu „Być jak Beata”, zapytaliśmy naszych widzów z czym kojarzy im się Beata Kozidrak. Opowiadali nam Państwo o swoich ukochanych przebojach BAJMU (ale także o scenicznych kreacjach artystki!) oraz o tym, za co kochacie Beatę. Reżyserka spektaklu, Magda Miklasz i współautor scenariusza, Żelisław Żelisławski zdradzili jak powstał pomysł na spektakl i z jaką piosenką BAJMU budzą się codziennie na ustach.

Wiosną zeszłego roku spotkaliśmy się z aktorkami Teatru Współczesnego, by kilka dni przed premierą „Czarownic z Salem” porozmawiać o najważniejszych wątkach tego przedstawienia. Magdalena Wrani-Stachowska, Barbara Lewandowska i Dominika Kimaty opowiadały także szerzej o grających przez siebie bohaterkach i istotnych dla spektaklu sensach.

Sezon 2018/2019 zwieńczył pokaz przedstawienia przygotowanego w ramach Pracowni Teatralnej. Podcast był relacją z pokazu spektaklu zrealizowanego przez młodzież podczas trwających cały sezon warsztatów. Młodzi aktorzy pracowali pod czujnym okiem prowadzących – Michała Lewandowskiego i Macieja Litkowskiego. W podcaście wzięła udział także tłumaczka sztuki „Królestwo zwierząt” Iwona Nowacka oraz uczestnicy warsztatów i widzowie.

Kolejny podcast dotyczył pierwszej premiery sezonu 2019/2020 czyli spektaklu „Wszystko jest dobrze, jesteśmy szczęśliwi” w reżyserii Natalii Sołtysik. Kamila Paradowska rozmawiała z autorką tekstu, Maliną Prześlugą m.in. o procesie powstawania sztuki, a także o tym, jakie sprawy w obecnym świecie zajmują nas najbardziej, a jakie tak naprawdę powinny mieć znaczenie.

Ostatni podcast 2019 roku należał do „Kaspara Hausera”. Z reżyserem, Jakubem Skrzywankiem i grającą w spektaklu Alex Freiheit rozmawialiśmy m.in. o inspiracjach, artystycznej drodze, muzyce do spektaklu (z której powstała płyta!) oraz o trudnej sztuce mówienia „nie wiem”.

W styczniu 2020 odwiedziliśmy Deptak, gdzie na początku roku przy Teatrze Małym działająca przy niej restauracja przybrała nową nazwę: Mała. Z tej okazji z szefem kuchni – Grzegorzem Wocialem rozmawialiśmy o nowych pomysłach na dania – zarówno o tych, w których wykorzystuje się lokalne, zdrowe produkty, jak i o tych inspirowanych teatralnymi spektaklami. Podcastu można wysłuchać tutaj. Obecnie, w trakcie trwania kwarantanny, restauracja uruchomiła możliwość telefonicznego zamawiania dań na wynos (z odbiorem osobistym). Ceny zostały obniżone o 50%. Szczegóły na Facebooku Teatru Małego restauracji Małej.

Jak słuchać?

Wszystkie podcasty (także te, o których nie piszemy) można odsłuchać pod tym linkiem: https://www.spreaker.com/show/podsluchaj-teatr oraz na stronie teatru w sekcji „blog”. Mamy nadzieję, że nasze relacje obudzą w Was jeszcze większą tęsknotę za teatrem! My tęsknimy za Wami (i za sobą nawzajem) naprawdę mocno i mamy nadzieję, że zobaczymy się wkrótce!

Ads

facebook