Przedstawiamy kolejny, wyjątkowy projekt Teatru Współczesnego w Szczecinie czyli Pracownię Teatralną – warsztaty dla młodzieży w wieku od 15 do 20 lat.

Aktorzy Teatru Współczesnego w Szczecinie, Maciej Litkowski i Michał Lewandowski organizują całoroczny cykl spotkań warsztatowych, poświęconych zagadnieniom związanym z teatrem. W ramach zajęć uczestnicy popracują m.in. nad emisją głosu, dykcją, świadomością ciała, elementarnymi zadaniami aktorskimi. Przyjrzymy się też wspólnie różnym tekstom kultury, zobaczymy jak funkcjonują w teatrze i popracujemy nad twórczą wypowiedzią artystyczną – również we współpracy z innymi aktorami Teatru Współczesnego w Szczecinie. Warsztaty potrwają 10 miesięcy, a w czerwcu, pod koniec teatralnego sezonu, zakończy je na scenie Teatru Małego uroczysty pokaz wspólnej pracy.

W planach między innymi: ćwiczenia ruchowe i rytmiczne, podstawowe zagadnienia pantomimy, pogłębianie świadomości, gry i zabawy integracyjne uczące łatwości w nawiązywaniu kontaktu i pewności siebie, ćwiczenia dykcyjne, oddechowe i fonacyjne, praca nad wyobraźnią, koncentracją i myśleniem kreatywnym, etiudy teatralne, praca z tekstem, rekwizytem czy też elementarne zadania aktorskie.

Otwieramy nabór do drugiej edycji Pracowni Teatralnej! Sezon 2019/2020

Po zeszłorocznym sukcesie Pracowni Teatralnej, w tym roku ponownie otwieramy nabór! Warsztaty rozpoczną się 7 października 2019 i potrwają 10 miesięcy, a w czerwcu 2020 zakończy je na scenie Teatru Małego uroczysty pokaz wspólnej pracy. Warsztaty będą się odbywać w poniedziałki w godz. 16:30 – 18:30. Miesięczny koszt zajęć wynosi 100 złotych. Co należy zrobić, żeby stać się częścią Pracowni?Wystarczy puścić wodze fantazji! Chętnych do udziału w zajęciach prosimy o przesłanie krótkiego, minutowego filmu (zrobionego np. telefonem komórkowym), inspirowanego hasłem „Co by było gdyby…” . Liczymy na Waszą kreatywność i otwarte umysły! Na filmy czekamy maksymalnie do 1 października 2019, przesyłajcie je na adres: pracowniateatralna.tw@gmail.com. W mailu prosimy także o podanie imienia, nazwiska, wieku, numeru telefonu i napisanie krótkiego komentarza – dlaczego chcielibyście wziąć udział w warsztatach.

I edycja – sezon 2018/2019

I edycja Pracowni Teatralnej odbyła się w sezonie 2018/2019 (Posłuchaj relacji z pierwszej edycji  link). Młodzież pracowała wspólnie nad spektaklem “Królestwo zwierząt” według sztuki duetu Nolte Decar. Cykl warsztatów zakończył uroczysty pokaz w czerwcu 2019. W październiku spektakl został zaprezentowany dwukrotnie na specjalnym pokazie w ramach projektu artystyczno-edukacyjnego “Dorosłość”.

 

Ads

facebook