Warsztat PRAKTYKA RUCHU BEWYSIŁKOWEGO

Punktem wyjścia do zajęć będzie Metoda Ilana Leva, której centralne pojęcia stanowią bez-wysiłek, chaos i oddawanie ciężaru. Oddamy się zatem praktyce ruchu lekkiego, radosnego, nieusystematyzowanego, trochę ‘dziwnego’ i wibrującego. Ruch będzie wspierał obraz i vice versa. Głowa odpocznie na szczycie kręgosłupa. Stopy wejdą w dialog z podłogą. Palce dłoni pogilgoczą od środka klatkę piersiową. Szyja jako harfa łącząca swoimi wibracjami głowę i kręgosłup. Przez ciało przepuścimy ożywczy deszcz opadających, wirujących liści… Stawy otworzą się na swobodniejszy przepływ ruchu, przez ciało przepłyną niezliczone nitki poruszeń. Oddamy inicjatywę- ciału, obrazowi, sytuacji, momentowi, grawitacji. By bez wysiłku się poruszać i bez wysiłku… być.

Warsztat jest otwarty dla wszystkich, niezależnie od wykształcenia, ścieżki zawodowej, doświadczenia w praktykach ruchowych oraz wieku.

 

TOMEK POMERSBACH
Tancerz, instruktor ruchu oraz praktyk i wielki entuzjasta Metody Ilana Leva. Pochodzi z Wrocławia, gdzie aktualnie mieszka. Taniec współczesny studiował na London Contemporary Dance School, a zawodową karierę taneczną rozpoczął w 2010 roku w Polskim Teatrze Tańca w Poznaniu. Zdjęcie Tomka POMERSBACHA, fot. Ł. SzrekOd 2014 roku pracuje jako tancerz niezależny. Jest na stałe związany z Pink Mama Theatre, prowadzonym przez Sławka Bendrata oraz Dominika Krawieckiego w szwajcarskim Bernie. Fascynat ruchu, luzu i dobrego samopoczucia.

 

Facebook: https://www.facebook.com/ilmtomaszpomersbach
Instagram:https://www.instagram.com/ilanlevm_tomasz.pomersbach/
więcej o Metodzie Ilana Leva: https://www.ilanlev.org/

 

O BEZWYSIŁKOWOŚCI od Tomka:
„Bezwysiłkowość to dla mnie nie tylko ekonomika napięcia i rozluźnienia, wpisana w sam akt poruszania się. To także podejście do siebie, swojego ciała, wyobraźni, która ten ruch wspiera, do zdobywania nowych umiejętności, do ekspresji, do ruchu jako tematu zajęć, a także do samej sytuacji uczestniczenia w zajęciach. Bezwysiłkowość nie oznacza przy tym dla mnie obojętności, nonszalancji, czy zdystansowania się. Wręcz przeciwnie- praca bez wysiłku to praca na pełnym zaangażowaniu i zaciekawieniu, ale pozbawiona ambicji opanowywania określonych umiejętności, wykańczania i szlifowania ich. Takie podejście otwiera ciało na ruch, który energetyzuje, odświeża i daje swobodę, pozwala odkrywać nowe przestrzenie i ścieżki w ciele, a także rozbudza wyobraźnię, czyniąc ją ważnym narzędziem wspomagającym ruch oraz inteligencję ciała”

 

MIEJSCE I CZAS:
Teatr Współczesny w Szczecinie, Wały Chrobrego 3, sala Malarnia

22.05 (nd): 11:00-14:30
23.05 (pon): 10:00-13:30

W ramach każdego z dwóch ‘bloków warsztatowych’ przewidziana jest około 20-minutowa przerwa.

Istnieje możliwość wzięcia udziału w jednym, dowolnym wybranym dniu warsztatowym.

 

CENA: 180 pln (całość) / 100 pln (1 dzień)

ZAPISY I WIĘCEJ INFO:
Zgłoszenia prosimy kierować na adres mailowy: tpomersbach@interia.pl . W wiadomości zwrotnej otrzymają Państwo dane rachunku do przelewu zaliczki za warsztat. W razie pytań prosimy o kontakt pod ten sam adres mailowy lub też pod numerem telefonu: 888 839 783.

Zapisy przyjmujemy do 18 maja, liczba miejsc ograniczona.

 

foto: Jakub Wittchen dla Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk (spektakl ‘Back to bone’ w chor. Rosalind Crisp; Słodownia w Starym Browarze w Poznaniu)

Ads

facebook