Ostatni weekend stycznia będzie dla nas wyjątkowy – pierwszy raz zapremierujemy online!

Zdjęcie ze spektaklu BECKOMBERGA, fot. P. Nykowski

Trzeba by kilku dobrych chwil, żeby opowiedzieć historię powstania tego spektaklu. Próby zaczęły się wiosną zeszłego roku, w trakcie pierwszego lockdownu, jak mówi reżyserka spektaklu “z potrzeby, by coś robić”, by nie tracić twórczej energii. Pomyślane z początku jako czytanie, z czasem przerodziły się w spektakl na scenie, przygotowywany (z krótką przerwą na wakacje) pieczołowicie przez niemalże 10 miesięcy. Nie chcemy już dłużej czekać, by pokazać Wam efekty naszej pracy – zdecydowaliśmy się na premierę online! Prapremiera “Beckombergi”, najnowszego spektaklu w reżyserii Anny Augustynowicz, już 29 stycznia o 19.00 na naszym VOD [przypominamy link do platformy: www.vod.wspolczesny.szczecin.pl]. Kolejne pokazy – w znanym widzom, repertuarowym rytmie już 30 i 31 stycznia (przypominamy krótką instrukcję jak założyć konto na VOD [instrukcja – link]).

O spektaklu więcej możecie poczytać tutaj [BECKOMBERGA – link]. Zachęcamy także do wysłuchania najnowszego podcastu – wywiadu z reżyserką spektaklu, która szeroko opowiada o postaciach, sensach i istotnych dla przedstawienia wątkach, oraz o tym, jak to jest przygotowywać przedstawienie na zoomie (i czy to w ogóle jest możliwe?). Link do podcastu znajdziecie tutaj [Wszyscy jesteśmy pacjentami: “Beckomberga”. Wywiad z Anną Augustynowicz].

Jesteśmy bardzo ciekawi doświadczenia pierwszej jak dotąd premiery w sieci – mamy nadzieję, że będziecie z nami! Choć każdy w swoim domu, to jednak mimo wszystko wszyscy w pewnym sensie w teatrze – razem. Do zobaczenia!

Fot. P. Nykowski

  • sekretarz literacka Teatru Współczesnego w Szczecinie

Ads

facebook