Już w najbliższą sobotę odbędzie się długo wyczekiwana premiera spektaklu „Beckomberga”.

Zdjęcie ze spektaklu BECKOMBERGA, fot. P. Nykowski

„Beckomberga” miała już swoją wirtualną premierę na platformie VOD – zimą pokazaliśmy spektakl, a tuż po nim spotkaliśmy się na pierwszym w historii Teatru Współczesnego bankiecie online. Wszyscy jednak z niecierpliwością czekaliśmy na premierę na żywo, z udziałem widzów – już w najbliższych dniach to się w końcu wydarzy!

„Opowieść o zagubionych pacjentach szpitala psychiatrycznego, którzy rozpamiętują przeszłość i oglądają, jak pod lupą, swoje problemy, nałogi i od dawna nie załatwione sprawy. Punktem wyjścia i ważnym tłem jest tu izolacja, samotność, odcięcie od reszty świata. To nadaje tej historii dodatkowy sens w czasie pandemii i teatru online. Reżyserka stworzyła bardzo adekwatną, przejmującą formę dla tej zbiorowej terapii i spowiedzi: czarno-białą, surową, wypraną z emocji, pełną skierowanych w pustkę słów i gestów” – pisał Przemysław Gulda,  polecając „Beckombergę”.

Przedpremierowy pokaz spektaklu w reżyserii Anny Augustynowicz odbędzie się już w najbliższy piątek, 24 września. Premiera – dzień później, w sobotę. Zagramy także w niedzielę 26 września, a kolejna okazja żeby zobaczyć przedstawienie będzie dopiero w październiku (28, 29, 30 października).

Bądźcie z nami koniecznie!

  • sekretarz literacka Teatru Współczesnego w Szczecinie

Ads

facebook