“Książę Niezłomny” zapremieruje właściwie podwójnie – online i na scenie!

Zdjęcie z sesji promocyjnej do spektaklu KSIĄŻĘ NIEZŁOMNY

Pierwsze próby do spektaklu w reżyserii Michała Telegi rozpoczęły się jeszcze w listopadzie. Wtedy nikt z nas nie mógł przewidzieć czy premiera odbędzie się na scenie, czy w przestrzeni Internetu… Okazało się jednak, że szczęśliwie w lutym teatry zostały otwarte, a my planujemy wyjątkowy, premierowy weekend z “Księciem Niezłomnym” – spektakl pokażemy bowiem online zarówno w sobotę (20 lutego), w ramach Festiwalu Nowe Epifanie (wszystkie informacje można znaleźć na stronie Festiwalu – link) w postaci streamingu na żywo, natomiast premiera na Dużej Scenie w teatrze odbędzie się dzień później, 21 lutego o 19:30. Premiera online będzie pierwszą premierą tegorocznej edycji Festiwalu, a ta w teatrze – pierwszą premierą zagraną na scenie w 2021 roku!

W rozmowie z Agatą Maksymiuk (całość wywiadu można przeczytać tutaj – link) mówił o kierunkach, jakie wspólnie z twórcami obrał na tę realizację:

Pracujemy nad tym, by współcześnie opowiadać o tym, co uniwersalne i co przetrwało do dzisiaj od wielu lat przez wzorce przemocy, nieustępliwe hierarchie i mechanizmy pojenia się nienawiścią pod postacią sakralizacji kultu tragedii i męczeńskiej śmierci. A opowieść tworzy się przez słowo, obraz, terytorium, mapę, formę kostiumu i przestrzeni, napływające fale dźwięków, chóralne brzmienia i elektroniczny lament.”

Spektakl reżyseruje Michał Telega, który wspólnie z Włodzimierzem Szturcem (odpowiedzialnym w spektaklu także za dramaturgię) jest autorem scenariusza do przedstawienia. Scenografię, kostiumy i reżyserię świateł przygotował Krystian Szymczak, a za muzykę odpowiada Marta Skowiera. W obsadzie zobaczymy Adriannę Janowską-Moniuszko, Ewę Sobiech, Wojciecha Sandacha, Roberta Gondka, Pawła Niczewskiego, Grzegorza Młudzika, Przemysława Walicha, Macieja Litkowskiego oraz Nikodema Księżaka, który niedawno dołączył do naszego zespołu aktorskiego. Trzymamy mocno kciuki za całą ekipę “Księcia…”!

Ads

facebook