Premiera “Lepszych lasów” i niedzielna debata

Polska prapremiera “Lepszych lasów” Martina Baltscheita w reżyserii Tomasza Kaczorowskiego już w najbliższą sobotę, a po niedzielnym spektaklu odbędzie się debata z twórcami i ekspertami.
TLO_FB

„Lepsze lasy” niemieckiego autora Martina Baltscheita to kolejna premiera będąca częścią projektu artystyczno-edukacyjnego „Dorosłość”. W drodze do mitycznych lepszych lasów, w śnieżnej zawierusze, rodzice małego wilka Ferdynanda giną z rąk myśliwych. Niczego nieświadome szczenię trafia pod opiekę pary owiec, które dawno już straciły nadzieję na posiadanie jagniątek. Owce wychowują Ferdynanda na wzorową owieczkę, śpiewającą najpiękniej w całym stadzie dumę owczego rodu. Tymczasem splot okoliczności sprawia, że Ferdynand zaczyna poznawać prawdę o sobie… Główną ramą inscenizacyjną spektaklu jest zabawa, podczas której pięcioro aktorów konstruuje teatralną przypowieść i popową baśń o inności i szukaniu bezpiecznego schronienia.

Polska prapremiera spektaklu już w najbliższą sobotę (9 marca) o godz. 19:00 w Malarni. Zagramy także w niedzielę  tej samej porze, a tuż po przedstawieniu zapraszamy do wzięcia udziału w debacie z udziałem gości specjalnych – Tomasz Kaczorowskiego (reżysera spektaklu), Joanny Żygowskiej (specjalistki od literatury i teatru dla dzieci i młodzieży, przedstawicielki wydawnictwa “Nowe Sztuki dla Dzieci i Młodzieży” publikowanego przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu), dr hab. Romana Gawarkiewicza (profesora Uniwersytetu Szczecińskiego, specjalisty od komunikacji międzykulturowej, badacza literatury) oraz Anny Godzińskiej z Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie (specjalistki ds. wspomagania szkół, wieloletniej nauczycielki języka polskiego w szkołach podstawowych). Debatę moderować będzie Kamila Paradowska, kuratorka projektu “Dorosłość”. Dyskusja będzie również transmitowana na żywo online, na teatralnym Facebooku.

Zapraszamy!

Wysłuchaj podcastu o “Lepszych lasach” [link]
Zapisz się na warsztaty organizowane przez Teatr Współczesny i ZCDN [link]

  • sekretarz literacka Teatru Współczesnego w Szczecinie

Ads

facebook