Jak pracować z młodymi ludźmi nad akceptacją samego siebie? Jak uczyć wzajemnego zrozumienia i otwartości? Jak otwierać na inność? Z pomocą przychodzi kapitalna, teatralna opowieść “Lepsze lasy”, która będzie kanwą warsztatu dla nauczycieli organizowanego przez Teatr Współczesny i Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli.
TLO_FB

W czasie zajęć sięgniemy po konkretne sceny, które można czytać i interpretować wspólnie z uczniami szkół podstawowych i średnich. Pokażemy też za pomocą jakich ćwiczeń teatralnych można otwierać na zrozumienie drugiego człowieka, uczyć empatii i akceptacji.

Zajęcia prowadzi Tomasz Kaczorowski – reżyser, autor tekstów dla teatru i koncepcji działań edukacyjnych. Swoje sztuki i spektakle adresuje głównie do młodych ludzi. Jest finalistą i laureatem nagród za dramaty (m.in. III nagrody w 28. Konkursie na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży CSD w Poznaniu (“z czuba albo #bycjakzlatanibrahimović”) czy wyróżnienia w 29. Konkursie na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży za sztukę “[REK•]in Pol”).

Spektakl “Lepsze lasy” przeznaczony jest dla grupy wiekowej 12+. Warsztaty dla nauczycieli odbędą się w czwartek, 14 marca w Zachodniopomorskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i potrwają dwie godziny (16:00-18:00). Udział kosztuje 50 złotych, a cena obejmuje dwugodzinne zajęcia w ZCDN, bilet na spektakl “Lepsze pasy” i katalog tematyczny – rozbudowany program do przedstawienia. Zapisywać można się poprzez stronę ZCDN [link].

Liczba miejsc jest ograniczona, radzimy spieszyć się z decyzją i już teraz zapraszamy do “Lepszych lasów”! Polska prapremiera spektaklu już 9 marca w Malarni.

Ads

facebook